Debrecen;népszavazás;közmeghallgatás;Momentum Mozgalom;akkumulátorgyár;

- Helyi népszavazást követel a Momentum a debreceni akkumulátorgyár ügyében

Meggyőződésük, hogy egy ekkora beruházás nem lehetséges a helyiek bevonása és megkérdezése nélkül.

Mándi László, Debrecen momentumos önkormányzati képviselője helyi népszavazást kezdeményezett annak érdekében, hogy a debreceniek kifejthessék véleményüket a városba tervezett akkumulátorgyár ügyében - közölte a párt.

Azt írják, a fideszes városvezetés a helyiek tájékoztatása és megkérdezése nélkül tervezi felépíteni a hatalmas vízigényű és környezetszennyező CATL akkumulátorgyárat. Meggyőződésük, hogy egy ekkora beruházás nem lehetséges a helyiek bevonása és megkérdezése nélkül. Több mint kétszázezer ember jövőjéről nem dönthetnek zárt ajtók mögött, éppen ezért Mándi László hétfőn helyi népszavazásra javasolt kérdést nyújtott be a Helyi Választási Bizottsághoz hitelesítése céljából: 

"Egyetért-e Ön azzal, hogy Debrecen közigazgatási területén tilos legyen olyan ipari létesítményt létrehozni, amelynek az óránkénti átlagos vízigénye meghaladja a 130 köbméter értéket?"

Ezért követel helyi népszavazást a Momentum a debreceni akkumulátorgyár ügyében - zárul a közlés. 

Ahogyan arról beszámoltunk, hétfőn az LMP országos népszavazást kezdeményezett.

Csak ott épülhessen Magyarországon akkumulátorgyár, ahol ehhez a helyi lakosság hozzájárul

– ez a lényege annak az országos népszavazási kezdeményezésnek, amelyet az LMP kezdeményezett hétfőn. Az ellenzéki párt politikusa, Keresztes László Lóránt, az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának elnöke le is adta a kérdést a Nemzeti Választási Irodának.

Amint arról a Népszava folyamatosan beszámolt, Debrecenben az akkumulátorgyár építése „verte ki a biztosítékot”, a helyiek az elmúlt hetekben közmeghallgatásokon nyilvánították ki ellenérzéseiket a beruházással szemben. Korábban a hasonló győri, gödi, iváncsai gyárépítés keltett felháborodást az ott élők körében.

Az újabb hanganyagokat lehozó Blikk szerint bár a büntetőeljárásban szintén vádlott R. arról biztosította Schadl Györgyöt, hogy nincs mitől tartania, a végrehajtói kar elnöke sietett bebiztosítani magát Völner Pál révén Varga Judit igazságügyi miniszternél.