;

Erasmus;

- Lecke feladva

Nem fogjuk engedni, hogy a magyar diákok kárvallottjai legyenek bármilyen brüsszeli döntésnek! Így fogalmazott Orbán Viktor arról, hogy az Európai Bizottság úgy határozott, azon magyarországi intézmények diákjai, amelyek élén kormánypárthoz húzó döntéshozók állnak, nem vehetnek rész az Erasmus programban. Ugyanilyen hevesen vonta ki kardját a Magyar Rektori Konferencia Elnöksége. „Valamennyi magyar egyetemi polgár számára, az egyetem fenntartójától függetlenül, diszkriminációmentesen biztosítani kell azt a jogot, hogy az Európai Unió oktatási, mobilitási programjaiban, valamint kutatási együttműködéseiben részt vehessen” – dörrentettek oda az öreg kontinensnek.

Nagyon jól mondja a miniszterelnök! És milyen igaza van a tiszteletre méltó testületnek! Hol hát a hiba? A diákok tanulni akarnak, külföldi tapasztalatot szerezni. Nekik is igazuk van. Amikor érettségi után beadják a jelentkezésüket, nem valószínű, hogy az alapján szelektálnak: melyik az állami, melyik – hiszen adtak az átszervezésnek egy semlegesnek tűnő nevet – az alapítványi modellváltó egyetem, Fidesz-közeli potentáttal az élén. Persze lehet ez az első életszagú lecke a gólyáknak: sosem szült jót, ha kádereket raknak az iskolák nyakára. A politikus mindig két tűz között lavíroz, ha szíve szerint jót is akar, a zsebe szerint a kenyéradó gazdának kell megfelelni.

Az Unió bizalmatlan, nem akarja, hogy ezt a közös pénzt is elnyelje esetleg a telhetetlen pannon gömböc. Ezzel a szándékkal sem lehet vitatkozni. Magyarország azonban nem hagyja magát, üzente a kormányfő, ha nem sikerül megegyezni Brüsszellel, a kormány kifizeti az ösztöndíjakat. Dobpergés, a csatát megnyertük, a fiatalokat megvédtük.

Nem lehetne inkább a hidegtől megvédeni őket? - kérdezte Orbán közösségi oldalán egy kommentelő.