;

Orbán-kormány;Karácsony Gergely;Vlagyimir Putyin;lúzerek;hazugságok;orosz gáz;

- Karácsony Gergely: az olcsó orosz gáz csak egy újabb fideszes mítosz, Magyarország pedig ismét a semmiért állt a történelem rossz oldalára

Karácsony Gergely főpolgármester szerint hazánk ismét a semmiért áll a történelem rossz oldalára, megemelt rezsiszámláinkkal Putyin háborúját fizetjük.  

Az olcsó orosz gáz csak egy újabb fideszes mítosz. Bulgária fővárosában, Szófiában a novemberi piaci gázár 350 forint/köbméter. A magyar kormány ezt 1500 forint/köbméteres áron kötötte le a budapesti távfűtés részére – írja, érthetően dühös Facebook-bejegyzésében Karácsony Gergely, feltéve a kérdést: Hol van az olcsó orosz gáz?

A főpolgármester saját érdeklődésére azonban a választ is megadja: sehol nincs olcsó orosz gáz, hiszen ha lenne, nem kellene brutálisan megemelt rezsiszámlákat fizetni az önkormányzatoknak, a vállalkozásoknak és a magyaroknak. Mint kifejti, Putyin nagyon drágán adja a gázt hazánknak, a megemelt rezsiszámláink pedig végső soron az ő háborúját gazdagítják.

Nem csak hitványság, de lúzerség is. Nem csupán rossz oldal, hanem a vesztes oldal is 

– vonta le a következtetést Karácsony.

Hozzátette, hogy a megemelt villanyszámlát sem azért kell fizetni, mert Paks hirtelen elkezdett volna drágábban termelni. Szerinte ugyanis „azt a horribilis lyukat, amit ütöttek a magyar gazdaságon az elfuserált orosz függőséggel és a drága orosz gázzal, úgy tömik be, ahogy csak tudják”. – Zágráb rögzített áron kapja az áramot a horvát államtól, körülbelül 30 forint/kilowattóra áron. Nekünk ugyanezért 462 forintot kell fizetni, miközben Paks nagyjából 12 forint/kilowattóra áron termeli az áramot – sorolta az adatokat Budapest vezetője, majd leszögezte:

Magyarország ismét a semmiért állt a történelem rossz oldalára. Szembemegyünk Európával, szembemegyünk a szövetségeseinkkel és ismét, mint sajnos már oly sokszor, a vesztes oldalra állunk. Azért a vállalhatatlan hintapolitikáért, amit a kormány művel, semmit se kapunk.

Karácsony Gergely végül megjegyzi, hogy a fentiek miatti szociális krízis elkerülése, a magyar települések működőképességének fenntartása nemzeti érdek, és bár „a döntés és a felelősség a kormány kezében van, a következményeket mégis közösen kell viselnünk”.

„Ha a tanárokra nem is hallgatnak az oktatás vezetői, akkor a főnökükre talán igen” – írták.