Csepel;munkásszálló;

- Nem zár be a csepeli munkásszálló

Megállapodott a csepeli önkormányzat és Jelinek Dániel, az Indotek Group tulajdonosa: nem zár be a csepeli Zászlós Szálló, ahonnan 250 embernek, köztük ötven gyereknek kellett volna kiköltöznie – jelentette be Borbély Lénárd, Csepel polgármestere Facebook-bejegyzésében.

Az egyezség értelmében az Indotek Group vállalja a téli üzemelés többletköltségét és továbbra is működtetik a megemelt árak mellett az épületet, sőt további fejlesztéseket is végrehajtanak. A bérlők tehát mind maradhatnak és a közeljövőben megkezdik a szálló teljes körű felújítását, összkomfortossá és energia hatékonnyá tételét. Az önkormányzat pedig azt vállalja, hogy megteremti annak lehetőségét, hogy a cégcsoport településrendezési szerződés megkötésének vállalása mellett további munkásszállásokat alakítson ki a kerületben.

Az új munkásszállók létrehozásának feltételei, hogy csak olyan magas színvonalú, összkomfortos munkásszállásokat alakíthatnak ki, ahol kizárólag cégekkel és állami szervezetekkel kötött szerződéses keretek között tartózkodnak munkavállalók. Borbély Lénárd különösen büszke arra, hogy nem csupán megoldottak egy problémát, hanem újabb minőségi és megfizethető szálláshelyek is létesülhetnek Csepelen.

Csepel kormánypárti vezetője egyúttal bírálta Karácsony Gergely főpolgármestert, mondván „az ilyen nehéz helyzetben a megoldást csak tárgyalásos úton, együttműködve lehet megtalálni. Nem pedig fenyegetőzve és üzengetve, ahogyan azt Karácsony Gergely főpolgármester tette”.

Korábban több híradás is megjelent, hogy az elszálló rezsiárak miatt október 15-én bezárnák a csepeli szállót így 250 embernek – köztük 50 gyereknek – szűnt volna meg a lakhatása.

Melegedő helyiségek berendezését kérik az erzsébetvárosiak az iskola után hideg lakásba hazatérő gyerekeknek.