EU;Magyarország;Ukrajna;Moldova;Grúzia;Bosznia-Hercegovina;tagjelölt;

- Orbán szerint Ukrajnán és Moldován kívül Grúziának és Bosznia-Hercegovinának is meg kell adni az EU-tagjelölti státuszt

Igaz, a magyar kormányfő Bosznia-Hercegovina esetében korábban azt mondta, hogy kihívást jelentene az ország uniós csatlakozása az ottani jelentős muszlim lakosság miatt.

Orbán Viktor egyetért azzal az az uniós javaslattal, hogy Ukrajnának és Moldovának adják meg az EU-tagjelölti státuszt – közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát irányító helyettes államtitkár az MTI-vel.

Orbán a csütörtöki-pénteki uniós csúcstalálkozót – amelyen az uniós vezetők arról döntenek, hogy megadják-e Ukrajnának és Moldovának a tagjelölti státuszt – előkészítő videókonferencián vett részt hétfőn Charles Michel, az Európai Tanács elnöke kezdeményezésére a belga, a bolgár, az észt, a luxemburgi és a máltai kormányfővel közösen.

A magyar miniszterelnök azonban hozzátette, Magyarországnak az az álláspontja, hogy

Grúzia és Bosznia-Hercegovina esetében is biztosítani kell a tagjelöltséget, mégpedig egy ütemben

– mondta a miniszterelnök sajtófőnöke.

Orbán tavaly decemberi sajtótájékoztatóján azt mondta, Magyarország támogatja Bosznia-Hercegovina uniós pályázatát, ám az ország csatlakozása kihívást jelentene az ottani jelentős számú muszlim lakosság miatt. Kijelentését több boszniai vezető is elítélte.

Hiába található Rákospalotán egy olyan hulladékégető, amely elektromos áramot is termel, ebből a főváros semmit sem lát. Az ellenzéki képviselők egyik módosító javaslata ezen is változtatna.