;

Oroszország;Magyarország;Venezuela;Vlagyimir Putyin;

- Jobban szeretik Vlagyimir Putyin Oroszországát Magyarországon, mint Venezuelában

Még a dél-amerikai országban is többen vannak rossz véleménnyel Oroszországról, mint idehaza. 

 Az Európai Szövetség a Szabadságért és a Demokráciáért által megkérdezettek 55 százaléka nyilatkozott úgy Európában, hogy támogatja az Oroszországgal való gazdasági kapcsolatok megszakítását Ukrajna lerohanása miatt – írja a The Guardian.

Ázsiában többségben voltak az ellenzők, Latin-Amerikában pedig egyenletesen oszlottak meg a vélemények, azonban a Vlagyimir Putyin rezsimjét nagyrészt Európában, illetve a iberális demokráciákban ítélik meg kedvezőtlenül, amíg Kínában, Indonéziában, Egyiptomban, Vietnamban, Algériában, Marokkóban, Malajziában, Pakisztánban és Szaúd-Arábiában azonban inkább kedvezően vélekednek róla. Húsz országban gondolja azt a többség, hogy Ukrajna megszállása miatt nem kellene megszakítani a gazdasági kapcsolatokat Moszkvával. Ezek közé az államok közé tartozik Görögország, Kenya, Törökország, Kína, Izrael, Egyiptom, Nigéria, Indonézia, Dél-Afrika, Vietnam, Algéria, a Fülöp-szigetek, Magyarország, Mexikó, Thaiföld, Marokkó, Malajzia, Peru, Pakisztán és Szaúd-Arábia.

Az Oroszországgal szemben leginkább negatív véleménnyel bíró országok közt Lengyelországot (87 százalék), Ukrajnát (80 százalék), Portugáliát (79 százalék), Svédországot (77 százalék), Olaszországot (65 százalék), az Egyesült Királyságot (65 százalék), az Egyesült Államokat (62 százalék) és Németországot (62 százalék) találjuk. 

Magyarországon ez az érték mindössze 32 százalék, jellemző is, hogy  Orbán Viktor Vlagyimir Putyin szövetségese. (A magyar kormányfő Brüsszelben egyébként egy vállrándítás keretében nemes egyszerűséggel „fake news-nak” titulálta azt a felvetést, hogy az orosz elnök bábja lenne-e.) Az Oroszországgal szoros kapcsolatot ápoló Venezuelában a lakosság 36 százaléka gondolkodik nem túl hízelgően Oroszoraszágról.

Az Oroszországról pozitívan vélekedő országok közé tartozik India (36 százalék), Algéria (29 százalék), Indonézia (14 százalék), Szaúd-Arábia (11 százalék), , Marokkó (4 százalék) és Egyiptom (7 százalék).

A magyar kormányfő szerint egyedül maradtunk az álláspotunkkal, de ennek ellenére mi az Európai Bizottságtól kérnénk kompenzációt a oroszok elleni szankciók miatt.