Amennyiben egy külföldi ország diszkriminatív módon lép fel orosz újságírókkal szemben, az főügyész gyorsan betilthatja vagy korlátozhatja az adott ország médájának tevékenységét - lényegében erről szól az a törvényjavaslat, melyet nemrégiben nyújtottak be – írja a Reuters, amelyik szerint a lépés tovább növeli a külföldi médiával szemben támasztott kihívásokat.
„Gyors és szimmetrikus választ kell adni az orosz sajtóval szemben külföldön történt barátságtalan intézkedésekkel szemben” – magyarázta az Oroszország belügyeibe való külföldi állami beavatkozást vizsgáló bizottság elnöke.
„Ennek értelmében megtiltanák ezen médiumok bármilyen információs anyagának oroszországi terjesztését. Mindez magában foglalja a tudósítók akkreditációjának megszüntetését és az országunkban lévő képviseleti irodáik bezárását”
- magyarázta Vaszilij Piszkarev.
Bár az orosz propaganda minden korrekt információtól megfosztja a polgárokat, azt mindenki érzékeli: nagy a bajNéhány vezető nemzetközi sajtóorgánum már hazarendelte az oroszországi munkatársait azt követően, hogy a Kreml a orosz hadsereg megsértésére hivatkozva törvényben szankcionálta a „háború” vagy „invázió” szó használatát. Oroszországban Ukrajna lerohanását „különleges katonai műveletnek” lehet nevezni, a törvényszegőket akár 15 év börtönre is ítélhetik.
Az államilag ellenőrzött televíziót, az RT-t, illetve a Szputnyik portált március 2-án az egész Európai Unióban betiltották orosz propaganda terjesztése miatt.
Megbüntették az Ukrajnáért kiálló bátor szerkesztőt, menekülnek a munkatársak a köztévétőlNemrég előremenekülve az egyik utolsó független orosz lap, a Novaja Gazeta is úgy döntött, hogy a hatósági vegzatúra miatt felfüggeszti a megjelenésétét a háború végéig.
Novaja Gazeta: Nobel-díj, gyilkosságok, Nobel-díj