„Újabb levelet kaptam. Nyílt levél egy itt élő kínaitól, aki arra kért, hogy tartsam titokban a kilétét, mert emiatt üldöztetésben és megtorlásban lehet része az otthon élő barátainak, családtagjainak” - írta kedd esti Facebook-bejegyzésében Ferencváros ellenzéki polgármestere.
A Baranyi Krisztinának írt levél azzal kezdődik, hogy a sorok írójának családjával azért kellett elhagynia Kínát, mert elfogadhatatlannak tartották a környezetszennyezést, a társadalom fokozódó fasizálódását, az agymosást az átpolitizált oktatásban és az országot, ahol a társadalom tagjai nem bíznak meg egymásban.
Ezt követően említést tesz arról a levélről, melyről lapunk is beszámolt a minap. Ebben a Magyarországon élő 40 ezer fős kínai közösség nevében írtak a polgármesternek, kérve a „Kínát sértő utcanevek megváltoztatását” - utalva itt a leendő Fudan Egyetem környékén átnevezett közterületekre.
Az újabb üzenet aláírója nyomatékosította „ők nem képviselnek minket”, mivel valamennyi úgynevezett kínai társadalmi szervezet valójában a Kínai Kommunista Párt ügynökének tekinthető. Lényegében nyereségérdekelt szervezetek, amelyek a Kínai Kommunista Párt iránti elkötelezettségük alapján jutnak pénzügyi támogatáshoz.
Ezek közé tartoznak mások mellett a „kereskedelmi kamarák”, a „helyi egyesületek”, a „diákszövetségek”, amelyek egymással is versengenek a Kínai Kommunista Párt kegyeiért és a pénz megszerzéséért. Ezek a kínai csoportok a Kommunista Párt, kínai kormányügynökségek (Tengerentúli Kínai Kapcsolatok Irodája, Egyesült Munka Front Osztály) és a Kínai Nagykövetség irányításával folytatnak propaganda tevékenységet Magyarországon - magyarázza.
Kitért arra is, hogy azért maradnak csendben a magyarországon élő kínaiak, mivel a kormány különböző eszközökkel képes szabályozni az összes, az országhatárokon kívül élő kínai véleménynyilvánítását. A külföldön kibeszélő kínaiaknak, akik a kínai kormánnyal szemben foglalnak állást vagy bizonyos politikai témákat érintenek, nem kell olyan súlyos börtönbüntetéssel szembenézniük, mintha ugyanezt Kínában tennék, de a kormány még az ő családtagjaikon, barátaikon, sőt akár munkatársaikon is képes bosszút állni, hogy megelőzze a további hasonló kibeszéléseket. Barátaimmal együtt különösen elszomorít minket az, hogy miközben a magyaroknak éppen csak begyógyultak a kommunizmus okozta sebei, úgy tűnik, hogy most csendben ugyanoda térnek vissza egy másik úton - vélekedett.
Peking politikáját úgy értékelte, hogy a Kínai Kommunista Párt hatékonyan képes azonosítani és beszivárgásra felhasználni korrupt külföldi vezetőket, majd az autoriter kormányok támogatásán és fejlesztésén keresztül növelni az önkényuralmak számát és hatalmát. Nemzetközi támogatást keres a vezető szerepéről szóló hosszútávú céljaihoz. Rendkívül szomorú, hogy az Európai Uniós szavazatai és állásfoglalásai alapján a magyar kormány jelenleg éppen ezt a gyalázatos szerepet játsza el. Levelem célja, hogy magyar barátaim figyelmét felhívjam az önkényeskedő kormányokra és ezek kapcsolataira más külföldi autoriter erőkkel. „Kérem, ne hagyják, hogy üres papírrá silányuljanak a kommunizmus és fasizmus ellen született jogszabályok és törvények, amelyek a történelemből levont tanulságok alapján születhettek meg. A Magyarországon élő kínai közösségek tagjaitól azt kérem, tartsák becsben ezt a gyönyörű országot, ha ezt választották új hazájuknak. Barátaimmal együtt én is szívesen osztom meg a magyarokkal Kína évezredes történelmét, amely nagy hatással volt más kultúrákra is, de egyáltalán nem szükséges, hogy a kínai kormánypropaganda kottája szerint játsszunk és megkérdőjelezzük a helyi közösség értékeit csak azért, hogy hűséget mutassunk a kínai kormány felé (...)
remélem, hogy eljön az a nap, amikor szabadon beszélhetek magyar barátaimmal az igazi nevemet használva, meleg szavakkal, és félelemből senkit nem kényszerítenek hallgatásra, továbbá senkit nem képviselnek ilyen szánalmas módon azok, akik a hatalmat, az erőszakot és hazugságokat használva lopják el tőlünk a szólásszabadságot”
- zárta sorait az ismeretlen, aki egy Budapesten élő kínai bevándorló, annak családja és barátai nevében írta meg gondolatait.
„Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni: Köszönöm a bátorságát” - kommentált Baranyi Krisztina.