;

pénzmosás;visszaélések;Bátorfi Béla;csalás;Magyar Triatlon Szövetség;

- Testvérek között marad?!

Kedden újfent megpróbál közgyűlést tartani és a betöltetlen pozíciókra tisztségviselőket választani a Magyar Triatlon Szövetség. A visszaélések miatti feljelentések, rendőrségi nyomozások és NAV-vizsgálatok közepette.

Kindl Gábor, az MTSZ elnöke szerdán – azt követően, hogy egy héten belül kétszer sem sikerült (határozatképtelenség és technikai okok folytán) társadalmi alelnököt, valamint Ellenőrző Testületet választani –, nyílt levelet írt a „triatlon társadalom részére” (sic!). Ebben jelzi, a sportág megújulásához nem személyeskedésre, vádaskodásra, ámokfutásra van szükség, hanem: „Mindenki egyet akar: korrekt, törvényes módon lezárni a múlt problémáit, hogy a jövőre tudjunk fókuszálni. A szövetség eleget tett a törvényi kötelezettségének azzal, hogy megbízott egy független könyvszakértőt a múlt vizsgálatával. Ebben a kérdésben nem tud többet tenni és nem is kell többet tennie, mert a szövetség nem rendőrség.”

Miként arról lapunk is cikkezett: alapos a gyanú, hogy az MTSZ korábbi elnöke, az Orbán fogorvosaként ismert Bátorif Béla regnálása idején több százmillió forintos nagyságrendben folytak szanaszét pénzek, és ezen összegek többsége az elnökség köreinek, üzlettársainak a cégeiben kötött ki. Ennek okán több feljelentés is történt, illetőleg Bátorfi időközben elköszönt az MTSZ-től. Az új elnök látszólag kívülről érkezett. Látszólag. De ma már mindenki tudja, hogy Kindl annak a Lehmann Tibornak a középiskolai osztálytársa volt, aki ma az MTSZ szakmai alelnöke, és akinek a tiszaújvárosi egyesületéhez a 2017/18-as évad során (tehát Bátorfiék idején) kb. 100 millió forint érkezett. Jogszerűtlenség e summáról „csak" annyiban állapítható meg, hogy az MTSZ közpénzéből finanszírozták a világkupához csatlakozó városnapi rendezvényeket (fellépők, látványtechnika, játszótér, ugrálóvár).

Mindazonáltal az összefonódás egyértelmű. Ezek alapján nem meglepő, hogy Kindl szerint a múlt tekintetében „nincs több látnivaló”, előre kell nézni.

Az elrendelt könyvvizsgálat azonban nem mindenkit nyugtat meg. Mondván: a könyvvizsgáló rá fog jönni, hogy könyveléstechnikailag minden rendben, minden utaláshoz megvan minden. De a túlárazott szerződések, a fiktív számlák nem buknak ki, ahogy az sem, hogy a megrendelések mögött volt-e valódi teljesítés.

Ezért nem mindegy, hogy kik kerülnek be az Ellenőrző Testületbe: vagy sikerül elsimítani Orbán fogorvosának és társainak ügyeit, vagy továbbra is aggódniuk kell.

Mert még Magyarországon sem lehet mindig minden ügyet a szőnyeg alá söpörni.

2019 tavaszán több triatlonos feljelentette Bátorfi Bélát és az MTSZ több vezetőjét gazdasági bűncselekmények, hűtlen kezelés és pénzmosás miatt. Ám a NAV azóta sem jutott előre az ügyben. Meglehet, azért, mert a 180 millió forintnyi összegű állami támogatást kapott BalatonMan nevű viadal egyik főszervezőjének a testvére volt az, aki a NAV-ban az ügyre állított osztályt vezette.

Az ügy fél éve a NAV másik szervéhez került, így talán felgyorsulnak az események.

Ez is tökéletesen példázza, mik nem történnek, ha „megfelelő” emberek kerülnek

megfelelő pozícióba.

Az MTSZ-ben jelesül az Ellenőrző Testületbe.   

(A tervek szerint Kindl Gábor MTSZ-elnök a hétfői lapszámunkban reagál a fentiekre, és a szövetséget érintő egyéb ügyekre.)

Az aspiráló tisztségviselőkTársadalmi alelnöknek jelölt: Kállay Kristóf Ellenőrző Testület elnökének jelöltek: Révész László, Dr. Csőgör Péter, Dr. Luterán Róbert. Ellenőrző Testület 2 tagjának jelöltek: Czene Gábor, Révész László, Dr. Csőgör Péter, Dr. Luterán Róbert. (Rajtuk kívül is többen szeretnének még bekerülni a testületbe, ám kérdéses, erre lesz-e lehetőség.)

Stephen Curry megdöntötte Ray Allen csúcsát: immár a Golden State Warriors játékosának nevéhez fűződik a legtöbb hárompontos az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban.