Moholy-Nagy Díj;

- Átadták a Moholy-Nagy-díjat

Az idei díjazottak kiemelkedő szerepet vállaltak a MOME új Campusának megtervezésében, valamint a campusfejlesztés sokéves folyamatának elindításában, és a kortárs magyar építészet alakításában is.

Csomay Zsófia és posztumusz Reimholz Péter (1942-2009) Ybl-díjas építészeknek, a CET Budapest építésziroda alapítóinak, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem oktatóinak ítélték oda a tizenötödik alkalommal átadott Moholy-Nagy-díjat. Az elismerést 2006 óta minden év novemberében adják át olyan személyiségeknek, akik kiemelkedő alkotói tevékenysége az egyetemmel és névadójával azonos értékeken alapul. Moholy-Nagy díjas többek között Stefan Lengyel, magyar származású világhírű designer, Rubik Ernő, a Rubik kocka feltalálója, Dieter Rahms, korunk egyik legnagyobb formatervezője, aki a Braun vezető tervezőjeként vált világhírűvé, Passuth Krisztina, művészettörténész, és Barabási Albert-László, hálózatkutató is.

Az idei díjazottak kiemelkedő szerepet vállaltak a MOME új Campusának megtervezésében, valamint a campusfejlesztés sokéves folyamatának elindításában, és a kortárs magyar építészet alakításában is – áll az intézmény közleményében. Egyetemi oktatói pályájuk alatt építészgenerációk sorát nevelték ki; gondolkodásmódjukban, oktatási módszereikben az a világra nyitott szemlélet tükröződik, amely Moholy-Nagy tanításról, iskoláról alkotott koncepcióját is jellemezte.

Az idei díjátadóra új díjtárgy készült, amelyet Ádám Krisztián, Ferenczy Noémi-díjas ötvösművész, a MOME Design Intézet oktatója tervezett: a műtárgy egyszerre törekszik a névadó filozófiájának tárgyi manifesztációjára, és annak az állandó változásnak a leképezésére, amelyet megélünk. Az intézmény közlése szerint a díjba transzponált értékek az átláthatóság, az empátia, az esztétika, az interdiszciplinaritás és az innováció. A tárgy üvegén, mint egy lencsén átnézve, más-más szögből más képet kapunk egy-egy helyzetről, ahogyan a világot is másképp érzékelhetjük különböző pozíciókból. A sokféle nézőpont átélése, a különböző tudományterületek közötti átjárhatóság kulcs a korunk kihívásaira keresett válaszok megtalálásához.

Hetedszerre is elindult a Kikeltető tehetségkutató, hogy láthatóvá tegye és bevonja a legizgalmasabb előadókat a magyar zenei életbe - Krúbi, a Carson Coma, és a Platon Karataev is innen indult a „földalattiságból” kinővő siker felé.