Angliának hétfőn lesz lehetősége álláspontja szóbeli ismertetésére az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága előtt. A szigetország futballszövetségével szemben a nyári angol-olasz Európa-bajnoki döntőt kísérő botrányos események miatt indult vizsgálat. A találkozó előtt több száz jegy nélküli drukker hatolt be a Wembley Stadionba, a rendbontók áttörték a kordonokat, többen a játéktérig is eljutottak.
A finálé előtt az angol drukkerek egy csoportja kifütyülte az olasz himnuszt, a lefújás után is voltak összecsapások a szurkolótáborok és a rendőrség között a stadionon belül és azon kívül is.
Az UEFA a döntő után két nappal bejelentette, hogy kivizsgálja a történteket. A Daily Mail című napilap arról írt, hogy az angol futballszövetség pár héttel ezelőtt azért kért személyes meghallgatást a fegyelmi tárgyaláson, mert szinte biztosra veszi a zárt kapus büntetést, ezt próbálja elkerülni azzal, hogy képviselői személyesen igyekeznek hatni a döntéshozókra.
Kedden a lengyel futballhuligánokkal kiegészült magyar szurkolói csoport csapott össze a rendőrökkel a Wembley Stadionban az angol-magyar világbajnoki selejtezőn. Ennek a találkozónak a rendezője a nemzetközi szövetség, a FIFA, az itt történtek tehát nem befolyásolják az UEFA döntését. A szigetországban azonban attól tartanak, hogy ennek a botránynak is lehetnek káros következményei: Anglia Írországgal közösen szeretné megrendezni a 2030-as világbajnokságot, a torna helyszínéről a FIFA dönt. Több brit lap is arról írt, hogy a keddi események csökkenthetik az esélyeket a vb-rendezési jog megszerzésére.
Rajtuk kívül Spanyolország Portugáliával, Románia, Görögországgal, Szerbiával és Bulgáriával, Dél-Amerikából Argentína Uruguay-jal és Paraguay-jal tervezi lebonyolítani az eseményt. Szaúd-Arábia nyáron azt jelentette be, hogy Olaszországgal lenne szívesen házigazda.