;

labdarúgás;Hertha BSC;Kevin-Prince Boateng;

- A „Ghetto Kid” visszatér

Első profi klubjában, a Dárdai Pál edzette Hertha BSC labdarúgócsapatában játszik ismét a következő szezonban Kevin-Prince Boateng.

Visszatér Berlinbe Kevin-Prince Boateng, a profi futball egyik legkülönlegesebb egyénisége. Édesapja ghánai, édesanyja német, a játékos Berlin szegénynegyedében nőtt fel testvérével, a Bayern Münchent idén nyáron elhagyó Jerome Boatenggel. Kevin-Prince gyermekkorában a környék aszfaltpályáján focizott egész nap, innen származik a „Ghetto Kid” beceneve, amit ő adott saját magának. A pályán a párharcokat mindig kereső, a konfliktushelyzetekbe mindig keményen beleálló játékos állítása szerint az aszfaltpályán vette fel azt a mentalitást, ami a mai napig jellemzi.

„A téren minden meccs élet-halál kérdése volt, hiszen a vesztes nem maradhatott ott a pályán, el kellett kullognia, amit mindenképpen el akartam kerülni – idézte fel ezt az időt sport1.de honlapon megjelent cikkben a játékos. - Nem volt játékvezető, mi alakítottuk ki a szabályokat, aki ezeket betartotta, nem nyerhetett, muszáj volt túlfeszíteni a határokat. Aki nem provokált, nem védte meg magát, nem emelkedett felül az őt folyamatosan érő provokáción, az elbukott. Ez a hozzáállás végigkísérte a pályafutásomat, minden meccshez úgy álltam hozzá, mint a téren a futballháborúkhoz.”

A futballista minden csapatnak a címerét magára tetováltatta, amelyikben pályára lépett.

„Tudom, ez sem szokványos, de minden állomás fontos része az életemnek, ahol szerepeltem, így őrzöm meg magamnak örökre ezeket az emlékeket.”

Boatenget imádták a szurkolók, a klubvezetőknek sokszor akadtak gondjaik a szókimondó, öntörvényű játékossal, aki mindenhol a saját szabályrendszere szerint élte mindennapjait. Ha úgy érezte, megfelelő a fizikai állapota, akkor nem edzett, és a pályán is megesett, hogy nem követte az edző taktikai utasításait, ha úgy gondolta, az ő elgondolása jobb a tréneri utasításnál.

A német lapok szerint Boateng remekül illik a Hertha BSC-hez, amelynek vezetőedzője, Dárdai Pál többször hangoztatta, hogy harcosokat akar látni a pályán. A magyar szakembert az sem zavarja, ha olyan játékosa van, aki saját véleménnyel rendelkezik.

„A Hertha BSC nagyon sokat jelent nekem, nem egy klub a sok közül, amerre jártam – hangoztatta a 34 éves labdarúgó. - Nagyon sok helyen megfordultam, hogy erre lehetőségem volt, azt a Hertha BSC-nek köszönhetem, itt lettem profi játékos, és szeretnék valamit visszaadni abból, amit kaptam.”

A futballista jó szokását megőrizve Berlinben is egy évre írt alá. 

Lerúgta a német válogatott alapemberétBoateng 2010-ben azzal került a címlapokra, hogy az angol FA Kupa döntőjében a Portsmouth játékosaként sérülést okozó szabálytalanságot követett el Michael Ballackkal, a Chelsea játékosával, a német válogatott csapatkapitányával szemben. Ballack emiatt lemaradt a 2010-es dél-afrikai világbajnokságról, Kevin-Prince Boateng pedig a torna előtt döntött úgy, hogy nem a német, hanem a ghánai válogatottban szerepel majd. A lapok szerint ezek ismeretében nem véletlenül okozott sérülést a rivális meghatározó játékosának, mivel Ghána és Németország egy csoportban szerepelt a vb-n. Öccse, Jerome a németeknél szerepelt, a két testvér egymás elleni meccséből az ifjabb Boateng került ki győztesen (1-0). Négy évvel később a brazíliai vb-n is találkozott egymással a két együttes, akkor döntetlen (2-2) lett a vége. 
Boateng klubjai és díjaiAz 1987. március 6-án Berlinben született játékos első csapata hétéves korában a Reinickendorfer Füchse volt, ám csupán pár hónap után átigazolt a Hertha BSC-hez. A berlini nagy klub játékosa volt tizenhárom évig, 2007-2009 között következett a Tottenham, majd fél évig a Borussia Dortmund, aztán a Portsmouth, innen ment 2010-ben az AC Milanhoz, ahol 2013-ig szerepelt. Innen vezetett az út a Schalke 04-hez (2013-2015), utána egy év ismét az AC Milannál, aztán 2017-ig a Las Palmas, 2018-ig az Eintracht Frankfurt volt Boateng csapata. Az újabb német kitérő után egy évet töltött el a Las Palmasnál, aztán egyet az FC Barcelonánál. Ezután jött a Besiktas, a Fiorentina, majd az eddigi utolsó klub, a Monza, ahonnan a következő szezonra visszatér Berlinbe. Boateng Ligakupát nyert a Tottenhammel (2008), a Milannal bajnok (2011) és Szuperkupa-győztes (2011) lett. Német Kupát nyert az Eintracht Frankfurttal (2018) és bajnok volt a Barcelonával (2019).

Koppenhágában a spanyolok és a horvátok „újrajátszották” a hajdani meccset, azzal a nem csekély különbséggel, hogy a dán fővárosban a délszlávok egyenlítettek a hagyományos játékidő hajrájában 1-3-ról 3-3-ra.