színház;kiállítás;Schubert;

- Kultúra karanténban

A kijárási korlátozások és a rendezvénystop napjaira otthonról elérhető kulturális programokat ajánlunk.

Középkor: Ásótól a vitrinig

A régészet olyan, mint egy milliódarabos puzzle: a régész egy nagy folyamat része, minden korszakban hozzátesz egy-egy hozzáillő darabot a történelem során felhalmozódott tudás „kirakósához”. Az idén ötéves „Középpontban a középkor” kiállítássorozat aktuális tárlata is sok-sok darabkát tesz hozzá a régészet nagy puzzle-jához, amikor megosztja régészet iránt érdeklődő közönségével a 2019-es év ásatásainak legfrissebb, sokszor még feldolgozás előtt álló, legérdekesebbnek ígérkező leleteiből álló válogatását. A kiállításon a leletek mellett a tárgyak „ásótól vitrinig” tartó útja, azaz a régész és a vele szorosan együtt dolgozó szakemberek munkájának bemutatása is fókuszba kerül.

KÖZÉPPONTBAN A KÖZÉPKOR 5.0 – ÁSÓTÓL A VITRINIG

Időszaki kiállítás a Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeumban

Megtekinthető: online a múzeum honlapján (http://www.varmuzeum.hu/kk5.html)

Összművészeti utazás

A két névrokon, a dalszerző Franz Schubert és a zenéjében mesterséges intelligenciát alkalmazó Alexander Schubert munkássága között eltelt százötven év során az éneklésről alkotott elképzelés drámai változásokon ment keresztül. A bécsi alapítású MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar a koncerteket összművészeti alkotásként fogja fel, és mai zeneszerzőkkel való együttműködése mellett egészében gondozza a 20. századi közép-európai zenei tradíciót, valamint a historikus repertoár mai zenére vonatkozó részét. Ebben a programban Enescu egzotikus utolsó műve, és három rendkívül izgalmas új darab segítségével járja be a hangszerek és az éneklés közti viszony változásának állomásait. Vezényel: Ajtony Csaba

MÜPA Fesztivál Színház (a koncertet a MÜPA honlapján élőben közvetíti) 19:30

Tajtékos dalok - Boris Vian revü

Francia életérzés, elsöprő virtus, ’50-es évek Párizsa. Ide repít minket Boris Vian, élet és halál határmezsgyéjén egyensúlyozó, fékezhetetlen polihisztor zseni, a 20. század európai irodalmának egyik legeredetibb figurája a Tajtékos dalok sanzonjaiban. A négy színészre és kis-zenekarra komponált Kiss Csaba által rendezett előadás Vian mozgalmas éveit, sorsának főbb fordulatait, nehezen érkező sikerét és a minden nehézségen felülkerekedő életörömet idézi meg regényeinek szereplői és a kortársak emlékei alapján. 

A Budapesti Operettszínház előadása online, 19.óra

Az orosz Moszfilm nyitott egy csatornát a Youtube-on és egyre bővülő kínálattal célozza meg a filmrajongókat. A választékban nem csupán a legelismertebb műveket érdemes keresni.