Londonban és környékén tömeges koronavírus-szűrésnek vetik alá a középiskolás diákokat – jelentette be csütörtökön Matt Hancock brit egészségügyi miniszter.
Hancock a Downing Streeten tartott esti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy
A brit közoktatási rendszerben a diákok 11 éves korukban kezdik a középiskolát.
Az egészségügyi miniszter ismertetése szerint a középiskolások tömeges koronavírus-szűrési programja
Az érintett területeken minden középiskolás diákot szűrésnek kell alávetni, akkor is, ha nincsenek koronavírus-fertőzésre utaló tüneteik.
Matt Hancock kijelentette, hogy a kormány az iskolákat továbbra is nyitva akarja tartani.
A miniszter hangsúlyozta: Londonban és környékén a felnőttek körében stagnál a fertőzés terjedésének üteme, de az eddigi tapasztalatokból tudható, ha a fiatalok körében meredeken megugrik a koronavírus-fertőzések száma, azt a veszélyeztetettebb korosztályokban is a fertőzések számának emelkedése követheti.
Hancock elmondta azt is, hogy az újonnan kiszűrt fertőzések számának eddigi csökkenése országos átlagban megállt, egyes országrészekben pedig emelkedni kezdett a tesztekkel azonosított új koronavírus-fertőzések száma. Ezek közé tartoznak London, Kent és Essex azon területei, ahol a középiskolások tömeges szűrését a kormány elrendelte.
A brit egészségügyi minisztérium csütörtök esti adatai szerint
Két nap alatt tízezrek kapták meg a vakcinát
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Matt Hancock elmondta: a kedden kezdődött országos oltási kampány immár 73 kórházban folyik, és két nap alatt több tízezren kapták meg a koronavírus-vakcinát.
Az egészségügyi miniszter közölte, hogy
Hozzátette: ahogy egyre több vakcina válik hozzáférhetővé, a kormány nagyobb létesítményekben, köztük stadionokban és konferenciacsarnokokban is oltási központokat hoz létre, és a legtöbben ezeken a helyeken kapják majd meg a koronavírus-oltást.
Az Egyesült Királyságban jelenleg a Pfizer és a BioNTech vállalatok közösen kidolgozott vakcinájával folyik az oltási kampány. Ebből az oltóanyagból, amelynek forgalmazását a brit gyógyszerfelügyelet (MHRA) a múlt héten engedélyezte, a brit kormány eddig 40 millió dózist rendelt, és az egészségügyi minisztérium várakozása szerint a vakcinával már decemberben több millió embert be lehet oltani. Az MHRA elkezdte az AstraZeneca gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű vakcinájának engedélyezési eljárását is, és a brit kormány reményei szerint karácsony előtt ez az oltóanyag szintén forgalomba kerül.