Két rendőrt meglőttek a kentuckyi Louisville városban szervezett tüntetésen szerda este, miután az állam főügyésze délután sajtókonferencián jelentette be, hogy az afroamerikai Breonna Taylor haláláért felelős intézkedő rendőrök közül csak az egyik ellen emeltek vádat, és nem is gyilkosság, hanem gondatlan veszélyeztetés miatt.
Bár a városban a polgármester este kilenc órától kijárási tilalmat hirdetett, a tüntetők nem mentek haza, hanem megtámadták a tömeget oszlató rendőröket. Két rendőrre rálőttek. Mindketten megsebesültek.
Robert Schroeder, a város ügyvezető rendőrfőnöke közölte: a sebesült rendőröket kórházba kellett szállítani, állapotuk nem életveszélyes. Egyikük állapota stabil, a másikukon még az éjjel műtétet hajtottak végre. A rendőrök elleni támadás egyik gyanúsítottját őrizetbe vették, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) megindította a vizsgálatot. A rendőrfőnök hangsúlyozta: nagyon komoly és nagyon veszélyes a kialakult helyzet a városban.
A tüntetők nemcsak békésen demonstráltak „nincs igazság, nincs békesség” és „szüntessék meg a rendőrséget” feliratú táblákkal, hanem sokan közülük törtek-zúztak, gyújtogattak a városban.
Az erőszakba torkolló tüntetések szerdán délután törtek ki, azt követően, hogy Daniel Cameron főállamügyész sajtókonferencián ismertette, hogy a márciusban, rendőri intézkedés közben lelőtt 26 éves afroamerikai Breonna Taylor ellen eljáró három rendőr közül csak az egyikük, Brett Hankison ellen emelnek vádat, és nem is gyilkosság, hanem gondatlan veszélyeztetés miatt.
A vádesküdtszék a bizonyítékok alapján úgy döntött: a rendőrök lövései indokoltak voltak, mert a Breonna Taylor lakásán házkutatásra megjelenő rendőrökre Taylor barátja rálőtt, az egyiküket meg is sebesítette, és ők önvédelemből viszonozták a tüzet. Hat lövést adtak le Taylorra, aki a helyszínen meghalt. Barátja, Kenneth Walker ellen gyilkossági kísérlet miatt emeltek vádat.
A 26 éves sürgősségi nővér március 13-án halt meg, amikor a rendőrök letartóztatási paranccsal a kézben behatoltak a lakásába. A fiatal nő ráadásul nem is a nyomozás gyanúsítottja volt, a rendőrök volt barátja miatt akarták átkutatni lakását. Az esetet követően júniusban a helyi önkormányzat egyhangúlag megszavazta az értesítés nélküli házkutatások betiltását.
Taylor meggyilkolása azután került ismét reflektorfénybe, hogy május 25-én Minneapolisban meghalt a szintén afroamerikai George Floyd, miután letartóztatás közben egy rendőr kilenc percen át a nyakán térdelt. A városban tüntetések kezdődtek, elszabadultak az indulatok, és júniusban megöltek egy tüntetőt.