Kína;Magyarország;

Tüntetés Londonban

- Az ujgur kisebbség átnevelő táborokba zárásáról sincs véleménye Magyarországnak

A kormány nem írta alá az ENSZ-nagykövetek múlt szerdai levelét.

Nem írta alá Magyarország azt a dokumentumot, amit múlt szerdán 22 nyugati állam ENSZ-nagykövete írt az Emberi Jogi Tanácsnak Kína ujgur kisebbséggel szembeni fellépése miatt – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből.

A kormányközeli lap felidézi: múlt szerdán huszonkét nyugati állam ENSZ-nagykövete írt nyílt levelet az Emberi Jogi Tanácsnak, ebben elővették a muszlim kisebbséggel szemben gyakorolt fellépés ügyét.

A nyomásgyakorlást nem nézte ölbe tett kézzel Peking, és pénteken harminchét szövetségese állt ki a kormány intézkedései mellett, közöttük számos muszlim ország, például Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek és Szíria is. Az aláírók leszögezik, hogy a muszlim szélsőségek elleni fellépés Hszincsiangban a nemzetközi terrorizmus ellen folytatott harc része.

Az eddig megjelent sajtóinformációk szerint Magyarország egyik dokumentumot sem írta alá – írja a kormányközeli lap.

Összesen egyébként csaknem két tucat ország bírálta egy az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának küldött közös levélben Kínát az ujgur muszlim kisebbség tagjaival szemben alkalmazott bánásmódja miatt az északnyugat-kínai Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területen, ahol ENSZ-szakértők és aktivisták szerint legalább egymillió ujgurt és egyéb muszlim kisebbségek tagjait tartják fogva átnevelő táborokban. A Pekinget támogató országok szerint viszont Kína figyelemre méltó eredményeket mutatott fel az emberi jogok területén.

Átnevelőtábor Hotanban

Pert vesztett a Lokál és az Origó is, ellenük bizonyosan indul az eljárás a sérelemdíjért is. A következő a célkeresztben a Ripost.