Október közepén Andy Vajna második kerületi villájában került sor a TV2 megújult menedzsmentjének első - állítólag szokás szerint szivarfüstben gazdag - ülésére, amin először vett részt az igazgatóságba október elején delegált Vaszily Miklós, írja a 444.hu.
A közmédiától nyár végén távozott Vaszilyt (aki egyben az Echo TV vezérigazgatója is) hónapokkal ezelőtt vonta be a kormányzati média átalakítási folyamatába a kormány legfelső köre; feladata, hogy konszolidálja az Echo TV pénzügyeit, beemelje az Echo TV-t és a Hír TV-t az épülő kormányzati médiaholdingba, és feltérképezze a TV2 belügyeit a közelgő tulajdonosváltás előtt. Ugyanis Mészáros Lőrinc érdekeltségei nemsokára átveszik Vajna tévéjét.
Nem csoda, hogy Vaszily érkezése nem aratott osztatlan sikert az TV2 igazgatóságában, amit rajta kívül jórészt Habony- és Vajna-közeli figurák alkotnak. A tulajdonosváltás legkésőbb január végéig lezárul, de hogy Mészáros kikkel és mikor tölti fel a menedzsmentet, azt egyelőre nem tudni. Az igazán érdekes időszak csak ezt követően következik, mert jelenleg csak a belső kör ismeri a TV2 szerződéseit (például hogy mennyi pénz ment el a méregdrága sportjogok kifizetésére). Vajna a legoptimistább forgatókönyv szerint is alig több mint 20 százalékát tarthatja meg a csatornának - az irányításról és a többségi tulajdonról szinte azonnal le kell mondania.
Az átállás és a szerződések áttekintése hónapokat is igénybe vehet, és a TV2 belügyeit ismerők szerint míg a vagyonkezelésben gyors változások lesznek, a menedzsment leváltására (noha Mészáros és emberei ambicionálják ezt) akár következő év végéig is várni kell. Az oka ennek az lehet, hogy több olyan nagy értékű sport- és filmjogi szerződés él még, amit nem feltétlenül venne a nyakába egy új vezetés.
A televízió eladásával párhuzamosan legkésőbb jövő év végére tulajdonosváltás várható a csatornacsalád és még tucatnyi másik adó reklámidejét értékesítő Atmedia kereskedőháznál is. Az Atmediát 2016 végén vásárolta meg a Habony Árpád hitelezőjeként és kormányközeli tanácsadóként ismert Tombor András.
A cég jövedelmezőbbnek bizonyult az elmúlt években, mint a tévé maga: 2016-ban és 2017-ben egyaránt 27 milliárdos forgalmat bonyolítva előbb 1,1 milliárd majd bő 800 millió adózott hasznot termelt. Feltűnt ez a tévét hitelező Mészáros-körnek is, és 2017 végén 17 százalékig bevásárolták magukat a vállalatba az Opus Global által kezelt egyik magántőkealap, a Status Capitalon keresztül. A Status Capital év végére bőven többségi tulajdonosa lehet a cégnek, de a tervek szerint valamekkora részt itt megőrizhet magának a Habony-Vajna kör.