Zöldzóna;Kína;állatkísérletek;nars;

Thinkstock illusztráció

- Állatokat kínozni, hogy rúzst használj? - Bojkott a kozmetikai cég ellen

Közleményben magyarázkodik a NARS kozmetikai cég, amely hitvallása szerint ugyan az állatkísérletek ellen van, ám mit tehet, ha egyszer Kínában még így tesztelik a termékeket, és hát nekik fontos a kínai piac, mert... és jönnek az ismerős érvek. Nem ez az egyetlen közmetikai cég egyébként, amely állatkísérletmentesnek hirdeti magát, ám ez pusztán az anyaországi helyzetre érvényes. 

Kínában jelenleg kötelező tesztelni állatokon

Meg kell felelnünk a helyi piaci törvényeknek, ahol működünk, így Kínában is - magyarázzák a közleményben a BBC tudósítása szerint. Kínában ugyanis a külföldről importált kozmetikai termékeket kötelező tesztelni állatokon, így azon cégek, márkák, melyek megtalálhatók Kínában, nem tudják kikerülni az állatkísérleteket.

Márpedig a fogyasztók felháborodásának mértéke az egyetlen, ami az alternatív, nem az állatokat pokoli módon megkínzó módszerek felé terelhetik a gyártókat. Kína ugyanis várhatóan, a következő öt-tíz évben a legnagyobb piaca lesz testápolási és kozmetikai termékekeknek világszerte. 

Állatokat kínozni azért, hogy rúzst vagy szemceruzát használj? Hallod közben a halálsikolyukat? - kommentálják a NARS magyarázkodását a felháborodott fogyasztók, akik sürgetik, hogy lelkifurdalás nélkül szépítkezhessenek kegyetlenségmentes termékekkel.   

A Rimmel szerint Kína nemrég  vizsgálni kezdte az alternatív módszerek esetleges alkalmazását

Ami azt illeti, a felelősségteljes, lelkiismeretes, az állatokra érző, szenvedő lényként gondoló, ezért a kínzásukat elfigadhatatlannak tartó fogyasztónak nincs könnyű dolga eligazodni a közmetikumok világában, például a ma már, a hazai pocokon megjelenő termékekről eltűnőben lévő  "Not tested on animals", "Against of animal testing" (Állatokon nem tesztelt / Ellenzi az állatkísérleteket) felirat sem 100 százalék, az ugyanis csak a késztermékre vonatkozik, alapanyagokra nem feltétlenül. Gyakran követi ugyanis a "kivétel, ha arra törvény kötelez" kitétel. Erre hivatkozik most a NARS is.

Fotó: Getty Images

Fotó: Getty Images

Bátrabban  használhatunk olyan terméket, amin a "Cruelty-free" ("Kegyetlenség-mentes", tesztmentes) felirat látható, e szerint ugyanis sem a készterméket, sem az alapanyagokat nem tesztelték állatokon, harmadik fél által sem.

Tájékozódjon, a neten megtalálja a keresett információkat!

Az EU tudósokból és szakértőkből álló csoportja egyébként hosszas, körültekintő kutatómunka után megállapította, hogy az állatkísérletek igenis 100%-ban kiválthatók alternatív módszerekkel.

Kényelmes többséggel megszavazta a román parlament csütörtökön Mihai Tudose 28 tagú kormányát, amelyben a minisztériumok többségét a parlamenti helyek 47 százalékával rendelkező Szociáldemokrata Párt (PSD) vezeti, szabadelvű szövetségese, az ALDE pedig négy tárcát kapott.