Juhász Péter pártelnök szerint a hatósági tiltás törvénytelen, és biztosan megtartják az Astoria és a Kálvin tér közelébe tervezett sípos akciót. Az alkotmányjogász kifejtette, az Együttnek így is van lehetősége kiadni az eszközöket: "abba nem szólhat bele a rendőrség, hogy valaki egy rendezvényen mit osztogat szatyorból, táskából. Nyilván ez a tiltott dolgokra - drogok, fegyverek például - nem vonatkozik, de a síp nem ez a kategória". Arra azonban a szakember szerint a hatóságoknak van lehetőségük, hogy ne engedélyezzék az Együtt bejelentett rendezvényét, hiszen bár a kormányfő kifütyülése önmagában nem erőszakos cselekmény, de hivatkozhatnak például egy másik bejelentett rendezvényre ugyanazon a helyszínen.
A rendőrség arra hivatkozva tiltotta be az egyébként bejelentett akciót, hogy a Honvédelmi Minisztérium március 13. és 16. között az Astoria és a Kálvin tér teljes területét használhatja az állami ünnepségek szervezéséhez és lebonyolításához. Bár azt a hatóság is elismerte, hogy az Együtt nem a már lefoglalt területeken szeretne fütyülni, csak azok határán, de a sípos akcióval megzavarnák "Magyarország Miniszterelnökének" beszédét és a nemzet méltóságát. Márpedig a véleménynyilvánítás szabadságának gyakorlása az alaptörvény IX. cikkének 5. bekezdése szerint "nem irányulhat a magyar nemzet méltóságának a megsértésére" - írták.
Juhász Péter emlékeztetett, gyülekezést csak akkor lehet betiltani, ha az akadályozza a közlekedést vagy a népképviseleti szervek munkáját - a sípos akcióra pedig egyik sem érvényes. Az Együtt elnöke idézte a Facebookon a Kúria gyülekezési jogról szóló elemzését is: eszerint az előzetes tiltás olyan ultima ratio jellegű korlátozás, amely teljes egészében megakadályozza a gyülekezési alapjog érvényesülését - ennél még egy demonstráció későbbi feloszlatása is enyhébb korlátozásnak számít.
A pártelnök azt is ismertette: három síposztó pontot nem engedélyezett a rendőrség, ezért most hatot fog bejelenteni, ha azokat is betiltják, akkor tizenkettőt, "ha kell minden sípolót bejelentünk".