Új hírszerzési információk szerint az orosz elnök maga döntött arról, hogy a hackerek által megszerzett adatokat mikor és milyen módon szivárogtatják ki. Az új adatok amerikai és szövetséges hírszerzési értesüléseket is tartalmaznak. A CIA információi szerint az orosz kormány célja egyértelműen Donald Trump megválasztásának segítése volt.
Az amerikai hírszerző ügynökségek között nincs egyetértés, az FBI és más ügynökségek nem osztják egyértelműen ezt az értékelést. A CIA szerint Putyin célja nem egyszerűen Clinton lejáratása, hanem az Egyesült Államok nemzetközi hitelességének aláásása volt. Josh Earnest fehérházi szóvivő úgy vélekedett, Trump egyértelműen tudott a hackelésről.
Az új állítások nyomán az elektori kollégium már 56 képviselője írta alá a nemzeti hírszerzési igazgatóhoz, James Clapperthez címzett levelet, amelyben az elektorok hétfői szavazása előtt háttértájékoztatást kérnek arról, valóban befolyásolta-e egy külföldi hatalom az elnökválasztás alakulását. Republikánus elektor is volt, aki közölte, hogy nem hajlandó Donald Trumpra adni a szavazatát.
Egyre inkább tornyosulnak a megválasztott elnök összeférhetetlenségi problémái. Gondok vannak új washingtoni szállodájával, az Old Post Office épületében létrehozott Trump International Hotellel. A szálloda Trump büszkesége, de nem kizárt, hogy el kell adnia. A bérleti szerződés ugyanis kizárja, hogy washingtoni döntéshozónak pénzügyi érdekeltsége legyen az ingatlanban. Ez pedig nemcsak képviselőkre és szenátorokra, hanem az amerikai elnökre is vonatkozik.