A volt First Lady Kaliforniában 3,7 millió szavazattal kapott többet, mint a megválasztott elnök. Ez nem változtat a tényen, hogy az elektori kollégiumban Trump nagy többséget szerzett, Clinton a választás másnapján elismerte vereségét.
Számítógépes elemzők ugyanakkor azt sürgetik, hogy a Clinton-kampány óvja meg az eredményt, mivel elemzéseik szerint három államban, Pennsylvaniában, Wisconsinban és Michiganben, jelentős eltérés mutatkozik az adatokban azon szavazókörzetekben, ahol papíralapú szavazócédulákon újraszámlálhatóak a szavazatok, s ott, ahol csak elektronikusan tartják nyilván az eredményt. Michiganben még mindig nem hirdették ki a végeredményt, nem hivatalos adatok szerint Trump 10 ezer vokssal nyert az államban.
Egy michigani kompjuterprofesszor, J. Alex Halderman a New York Magazine-ban azt írta, lehetséges az ellenőrzés, de csak akkor, ha valamelyik kampány kéri az újraszámlálást, ellenkező esetben soha nem vizsgálják meg a szavazógépeket, nem vetik össze a papíralapú és elektronikus adatokat. Mivel a Fehér Ház és Clinton visszautasította Trump vádjait, hogy meghackelhető a választás, valószínűtlen, hogy óvnának.
Jill Stein zöldpárti jelölt ugyanakkor közösségi finanszírozással 4,5 millió dollárt akar összeszedni ahhoz, hogy mindhárom államban újraszámlálást kérjenek, ám hamarosan lejár a határidő. Stein a voksok 1 százalékát szerezte meg, az ő eredményén ez nem változtatna. Ha a három államban megfordulna az eredmény, Clinton elektorainak száma 278-ra nőne, Trumpé 260-ra csökkenne, azaz a demokrata elnökjelölt lépné át a 270-es határt. Stein felhívására 24 óra alatt 2,5 millió dollár jött össze.
E próbálkozásnak mégis rendkívül csekély a realitása, 2000-ben a demokrata Al Gore csak egy államban, Floridában jelentett be óvást, de a legfelsőbb bíróság közbelépése nyomán leállították az újraszámlálást. Végül 6 millió leadott szavazatból George W. Bush 537 voks előnnyel nyert, de ezzel megszerezte Florida 29 elektorát, s az elnökválasztási győzelmet.