Donald és Melania Trump Manhattan középső részén adta le szavazatát, akárcsak Clintonékat, őket is rengeteg újságíró várta. A milliárdos ingatlanbefektető az újságírók kérdésére csak annyit mondott, minden nagyon rendben van. Korábban ugyanakkor úgy fogalmazott, ha nem nyer, azt nagy idő- és energiapazarlásnak, pénzkidobásnak fogja értékelni.
Noha szoros versenyt jeleztek a legutolsó felmérések, a legtöbb közvélemény-kutató a volt First Lady győzelmének adta a legnagyobb esélyt. A Reuters/Ipsos egyenesen 90 százalékra tette Hillary Clinton győzelmének valószínűségét. A New York Times Upshot összesítése 84 százalékos esélyt adott Clintonnak, s csupán 16 százalékos esélyt Trumpnak. A RealClearPolitics portál több felmérés átlagolt adatai alapján országos összesítésben azt jósolta, Clinton a voksok 46,8 százalékát, Trump 43,6 százalékát nyerheti el.
Utolsó értékelésük szerint a volt külügyminiszter 272 elektori szavazatot érhet el, Trump 266-ot, azaz, végső soron igen szoros lehet a verseny. A FiveThirtyEight tette közzé a legkonzervatívabb becslést, Clinton számításaik szerint 71,4 százalékos valószínűséggel győz, Trumpnak azonban még így is van 28,6 százalékos esélyt adtak arra, hogy ő fusson be elsőnek. A portál szerint valamivel 50 százalék fölötti az esélye annak, hogy a demokraták visszaszerzik a szenátusi többséget. Egy sikeres Clinton-elnökségnek ez alapvető feltétele lenne, ellenkező esetben a kongresszusban marad a megosztottság és a patthelyzet.
Az AP hírügynökség és a nagy amerikai tévétársaságok számára közös exitpoll-felmérés készült, az eredményeket az egyes államokban urnazárás után hozzák nyilvánosságra. Idén a VoteCastr közvélemény-kutató a részvételi arányok és korai voksolási adatok alapján független becsléseket is közzétett, ezek alapján Clinton szoros versenyben vezethet Floridában, amely nélkül Donald Trump számára elérhetetlenné válhat a győzelem.