A közlemény szerint a szaúdiakkal folytatott biztonsági együttműködés „nem biankócsekk”. Ned Price, az NSC szóvivőjének közlése szerint az esetről szóló híradások „megdöbbentőek”. Kifejtette, mg ha az amerikai kormányzat támogatja is Szaúd-Arábiát saját területének megvédésében, „továbbra is komoly aggodalmunknak kell hangot adnunk a jemeni konfliktus kapcsán”. Hozzátette, felülvizsgálják a Szaúd-Arábiának nyújtott, már amúgy is csökkentett katonai segély ügyét.
Megdöbbenését fejezte ki az ENSZ is. A világszervezet segélyekért felelős koordinátora, Jamie McGoldrick azt közölte, a segélyszervezetek munkatársait is megdöbbentette, ami történt. Elítélte a támadást, de egyetlen országot sem vádolt meg a légiakció végrehajtásával. A szaúdi koalíció „sajnálatos és fájdalmas bombázásról” tett említést, s mint a közlemény fogalmaz, az amerikaiakkal együtt vizsgálják ki az esetet.
A dokumentum szerint a légierőnek konkrét utasításokat adtak arra, mely célpontokat támadjanak meg, kezdettől fogva ugyanis cél volt, hogy kíméljék meg a polgári személyek életét. A jemeni Vörös Félhold jelezte, segítséget nyújt az áldozatoknak. Az Orvosok Határok Nélkül szervezet nemrégiben vonta ki munkatársait az országból.
A szanaai temetkezési csarnokkal szembeni légiakció az egyik legsúlyosabb támadás volt a polgárháború kitörése óta. A 140 halálos áldozat mellett 525-en sérültek meg. A síita húszi lázadók által működtetett Szaba hírügynökség is arról számolt be, hogy a szaúdiak által vezetett koalíció hajtotta végre a támadást.