Majdnem minden fronton hallgattak a fegyverek a londoni székhelyű Szíriai Emberi Jogi Megfigyelő Csoport szerint. Néhány helyről jelentettek lövöldözést, Damaszkusz közelében ágyúzást lehetett hallani. Az al-Dzsazira hírtévé jelentése szerint 14 fegyveres incidens történt, de civilek nem estek áldozatul. "Ez az eddigi legsikeresebb tűzszünet" - közölte Rami Abdulrahman, a megfigyelő csoport szóvivője a hírtévével.
Az AFP Aleppóból azt jelentette, hogy sem a lázadók nem bombázták a kormányerők ellenőrzése alatt álló városrészeket, sem a légierő nem bombázta a lázadók állásait. A tűzszünet életbe lépését követő órákban amerikai értékelés szerint is „valamelyest” csökkent az erőszakcselekmények száma, de nem zárták ki, hogy lehetnek incidensek. A szíriai állami média szerint a lázadó erők Aleppóban és Homsznál is legalább hét alkalommal megsértették a fegyvernyugvást.
Mintegy húsz liszttel és más élelmiszerrel megrakott teherautó átlépte a török-szíriai határt Cilvegozunál, Aleppótól mintegy 40 kilométerre, jelentette a Reuters egy szemtanú beszámolója alapján, ENSZ-források azonban estig nem erősítették meg, hogy elindították a segélyszállítmányokat. A szíriai kormány közölte, hogy csak olyan segélyszállítmányokat engednek át, amelyekről Damaszkusz és a világszervezet illetékesei előzetesen egyeztettek, elutasítják azonban a nem egyeztetett szállítmányok átengedését, különösképpen Törökországból.
A szíriai kormányerők hétfőn azt ígérték, hogy hét napig tiszteletben tartják a fegyvernyugvást, kivéve, ha a fegyveres lázadó csoportok részéről támadások érik őket. A Bassár al-Aszad szír elnök rendszerével szembenálló lázadó erők hétvégén kiadott közös közleményben sorolták a John Kerry amerikai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter által múlt pénteken tető alá hozott tűzszüneti megállapodással kapcsolatos fenntartásaikat. Közleményükben ugyan nem ígérték meg kifejezetten a fegyvernyugvás betartását, de kilátásba helyezték, hogy engedélyezik a segélyszállítmányok bejutását a válságos helyzetben lévő településekre.
Szergej Rudszkoj, az orosz vezérkar hadműveleti csoportfőnökségének parancsnoka a TASZSZ hírügynökség jelentése szerint azt közölte, hogy az orosz fegyveres erők képesek arra, hogy betartassák a tűzszünetet, drónokkal ellenőrzik majd, hogy a különféle fegyveres csoportok tartják-e magukat a fegyvernyugváshoz. Az orosz külügyminisztérium aggodalmát fejezte ki, hogy a fegyveres csoportok egy része nem tett ígéretet az amerikai-orosz tűzszüneti megállapodás betartására.
Moszkva Washingtontól várja, hogy gyakoroljon nyomást a mérsékelt lázadó erőkre, hogy teljes mértékben tartsák tiszteletben a megállapodásban foglaltakat. Amerikai részről viszont Moszkvától várják, hogy a szíriai kormányerőket rákényszerítsék a megállapodás betartására. John Kerry amerikai külügyminiszter hétfőn azt hangsúlyozta, ez az utolsó esély az egységes Szíria megőrzésére. Bassár al-Aszad a Reuters jelentése szerint néhány órával a tűzszünet életbe lépése előtt Damaszkusz egyik elővárosában, Darajában fogadkozott, hogy „visszafoglalják egész Szíriát a terroristáktól”. Aszad említést sem tett a fegyvernyugvásról.