A milliárdos új kampánystábja az előzőeknél hatékonyabban fékezi meg Trump vagdalkozó kirohanásait, többnyire a leírt szöveghez ragaszkodik nagygyűlésein, s így kevesebb hibát vét. Nagy médiafigyelem követte a republikánus elnökjelölt mexikói villámvizitjét, annak ellenére, hogy Trump nyilvánvalóan mást mondott a mexikói elnökkel, Enrique Pena Nietóval tartott közös sajtóértekezletén, s mást néhány órával később Phoenixben, ahol megismételte korábbi fenyegetéseit. A kampány alacsony színvonalát jelzi, írta a Politico, hogy Trump már attól „elnökinek” látszik, hogy kiállt egy külföldi vezető mellé.
Hillary Clintont tovább kísérti az email-botrány: az FBI az amerikai munka ünnepe előtti hosszú hétvégére időzítette a volt külügyminiszter meghallgatása átiratának közzétételét, amelyből kiderült, hogy a volt külügyminiszter számos Blackberry telefont használt, s közülük többet fizikailag is megsemmisítettek, így a tartalmukat már nem lehet felderíteni. Clinton nem emlékezett rá, hogy kapott-e titkosítási felkészítést, amikor külügyminiszter lett.
A nyilvánosságra hozott feljegyzések megerősítették James Comey FBI-igazgató értékelését, aki korábban azt mondta, Clinton hanyagul kezelte a levelezését, de nem követett el olyasmit, ami miatt büntetőjogi felelősségrevonását kezdeményeznék. Republikánus részről most többen az FBI-főnök lemondását követelik.
A volt First Lady támadására alapot adott egyik legközelebbi munkatársa, Huma Abedin magánéleti válsága is. A vezető tanácsadó válik férjétől, Anthony Weiner volt képviselőtől, aki harmadszor is telefonos szexbotránnyal hozta kínos helyzetbe családját, s közvetve a Clinton-kampányt.
A RealClear Politics honlap több felmérés alapján átlagolt adatai szerint Clinton már csak 4 százalékkal vezet Trump előtt, 46-42 az állás, négypárti versenyben Clinton 41, Trump 37, a libertariánus Gary Johnson 8, a zölpárti Jill Stein 3 százalékot szerezne. A Reuter/IPSOS friss közvéleménykutatásában Clinton 40, Trump 39 százalékon áll, a FoxNews 48-42 százalékos állást mért Clinton javára, a Los Angeles Times/USC-felmérésben viszont Trump áll az élen, 45 százalékot jósolnak a milliárdosnak, csak 42 százalékot Clintonnak. Az államonkénti verseny is szorosabb lett, de Clintonnak továbbra is jóval több útja van a győzelemhez szükséges 270 elektori szavazat megszerzésére.