Épp szerdán volt 12 éve, hogy Barack Obama berobbant az amerikai nagypolitikába, amikor ihletett beszédet mondott az elnökjelölő konvención. A fiatal afrikai-amerikai szenátorjelölt akkor arról beszélt, hogy véget lehet vetni Amerika megosztottságának. Négy évvel később, 2008-ban megnyerte az elnökválasztást. Obama nem titkolta, megviselték a Fehér Házban eltöltött nyolc év kihívásai, de mint mondta, ha lehet, még optimistább Amerika jövőjét illetően.
Sok mindent szeretne még elérni, s Hillary Clinton elnökké választásában, érzékeltette, látja a garanciát arra, hogy folytatódik, amit elkezdett. Clinton, akárcsak ő maga, hisz Amerika jövőjében, s azért fog dolgozni, hogy mindenkinek a hangja hallatsszon.
„A világon még nem volt olyan jelölt, sem én, sem Bill, aki felkészültebb lett volna az elnökségre, mint Hillary Clinton” – jelentette ki Obama. Bill Clinton volt elnök sűrűn bólogatott és állva tapsolt a karzaton. Az Obama- és a Clinton-házaspár között lehettek feszültségek, de Michelle Obama után most a 44. elnök is teljes mellszélességgel állt ki volt külügyminisztere mellett.
Obama „hazai nevelésű” demagógként utalt Donald Trumpra, aki a republikánus konvención sötét, baljós képet festett Amerikáról. „Amerika ma is nagy és erős, és ne gondolják, hogy Donald Trumptól függ Amerika nagysága és ereje” – hangsúlyozta a demokrata elnök. Obama Bernie Sanders csalódott híveit is biztatta, hogy ne maradjanak otthon, menjenek el szavazni a demokrata jelöltek mellett. Az elnök beszéde végén Hillary Clinton is megjelent a pódiumon, s így szimbolikusan átadta a stafétabotot. Noha jövő január 20-ig még Obama az elnök, ez volt a hattyúdala a legnagyobb demokrata fórumon.
A szerdai felszólalók között volt Joe Biden alelnök, akit sokáig kapacitáltak, hogy álljon csatasorba, de végül nem indult Clintonnal szemben az elnökségért. Biden szűkebb pátriája Pennsylvania, ezt az államot képviselte évtizedekig a kongresszusban. Az alelnököt, aki nemrég veszítette el fiát, nagy ovációval fogadták, s így az utána következő szónoknak, Clinton alelnökjelöltjének, nem volt könnyű dolga.
Tim Kaine virginiai szenátor saját élettörténetéről, munkásszármazásáról beszélt, hondurasi misszionáriusi emlékeit is felidézte. Még egy Donald Trump paródiával is megpróbálkozott. Eljött a demokrata konvencióra Michael Bloomberg, New York volt polgármestere is. A milliárdos médiamogul szintén fontolgatta, hogy indul a Fehér Házért, de végül nem szállt harcba. Bloomberg azért jött, hogy elmondja, jól ismeri Donald Trump viselt dolgait, s óvja az amerikaiakat attól, hogy rá szavazzanak.