Ezzel az ír kormányfő is egyetértett. A francia elnök ezúttal is aláhúzta, hogy az uniós alapszerződés 50. cikkelyének aktiválása előtt nem lesznek különtárgyalások Londonnal, s a francia álláspont szerint a britek nem őrizhetik meg a hozzáférésüket az egységes piachoz, amennyiben akadályokat akarnak támasztani az emberek szabad mozgása elé.
Theresa May első külföldi útja szerdán Berlinbe vezetett, Angela Merkel német kancellár kevésbé keményen fogalmazott. May a kancellárnak megerősítette, hogy Nagy-Britannia várhatóan az év vége előtt nem fogja beindítani a kilépési mechanizmust, mivel előtte konzultálnia kell Skócia, Wales és Észak-Írország vezetésével, s a brit gazdasági körökkel, ezek a tárgyalások pedig elhúzódhatnak.
Merkel megértéssel fogadta May érvelését, úgy vélekedett, helyénvaló, ha Nagy-Britannia a hivatalos tárgyalások megkezdése előtt tisztázza, hogy pontosan mit akar, s milyen kapcsolatokra törekszik a jövőben az Európai Unióval. A német kancellár nem zárta ki eleve azt sem, hogy a munkaerő szabad áramlása terén valamiféle kompromisszumra tudnak jutni Londonnal.
A német kancellár megjegyezte ugyanakkor, hogy „senki nem szeretné, ha a tárgyalások „lógnának a levegőben”, de mindenkinek érdeke, hogy világosan kidolgozott pozíciókból kezdődjenek a megbeszélések. May a berlini tárgyalások során hangsúlyozta: az Egyesült Királyság távozik ugyan az Európai Unióból, de nem fordul el európai barátaitól.