A "Taman Safari Indonesia" Állatkórházban vették gondozásba a két kölyköt, az állatkertben világra jött orangután bébit, ahogy a szumátrai tigris kölyköt is elutasította az anyja, amely jelenség nem ritka a fogságban tartott állatoknál.
Az orangután az emberszabású majmok ázsiai neme. Fejlődési vonala mintegy 14 millió éve vált el a többi emberszabásúétól. Neve malájul erdei embert jelent. Az indonéz bennszülöttek félték és tisztelték, egyes törzseknél a férfiasság próbája volt egy kifejlett hím legyőzése kézitusában. Ma azonban már az orangután az egyik leginkább veszélyeztetett állatfaj. A vadászat, az illegális állatkereskedelem mellett főleg élőhelyének pusztulása fenyegeti. Az orvvadászok megrendelésre szállítják a vadon fogott orangutánkölyköket, az anyaállatot rendszerint megölik. A pálmaolaj ( érdemes lenne figyelni a kozmetikumok megvételénél, hogy a vásárlással ne támogassuk az orangutánok élőhelyének pusztítását! - a szerk.) ültetvények miatti erdőirtás Borneón és Szumátrán jelentősen csökkenti az élőhelyüket; az egykor egységes populáció 21, egymástól elszigetelt csoporttá esett szét. (Wikipédia)
A szumátrai tigris (Panthera tigris sumatrae) a ragadozók (Carnivora) rendjébe és a macskafélék (Felidae) családjába tartozó tigris (Panthera tigris) egy alfaja. A legkisebb a ma élő alfajok közül. A tigriseket egykor leginkább bundájukért vadászták, számuk ezért fogyatkozott meg elsősorban. Nagy csapást mért rájuk a túlnépesedés, ami élőhelyének gyors elvesztését eredményezte. Szumátra szigetén jelenleg is igen intenzíven irtják az erdőket. Újabban elsősorban egyes testrészeiért és csontvázáért pusztítják. Természetvédelmi státusza: kihalástól közvetlenül veszélyeztetett. (Wikipédia)