Nagyon bízik benne a republikánus pártelit, hogy lassacskán sikerül lefékezni Donald Trumpot, akinek populista vagdalkozása, zavaros nézetei külföldön is kínos helyzetbe hozzák az Egyesült Államokat. Igaz, a legjobb esélye erre jelenleg Ted Cruz texasi szenátornak van, aki a teadélután mozgalom képviselője, s maga is megosztó személyiség pártjában. „Ma este fordulóponthoz érkeztünk” – mondta győzelmi beszédében Cruz, aki kifejezte reményét, hogy ha korábban nem is, legkésőbb az ohiói Cleveland-ben, az elnökjelölő konvención mellé áll a delegátusok többsége, s ő nyeri el a republikánus elnökjelöltséget. „Hillary, készülj, itt jövünk. Miénk lesz a győzelem novemberben!” – szaladt előre némiképp a texasi szenátor.
Trump jórészt magának köszönhette a wisconsini vereséget. Az előző hét ismét a botrányaitól volt hangos, de ami máskor segített, ezúttal nem működött. A milliárdos eddig bármilyen provokatív ötlettel állt elő, csak nőtt a népszerűsége, az abortusz kérdésében tett kijelentései azonban kiverték a biztosítékot a női szavazók körében. Trump becsmérelte az állam kormányzóját, Scott Walkert, aki maga is indult az elnökjelöltségért, de még a legelején visszalépett. Walker azonban népszerű odahaza, így az ellene indított támadások visszaütöttek.
„Ted Cruz nem egyszerűen a republikánus pártfőnökök bábja, hanem rosszabb, egy trójai faló, akinek révén el akarják lopni Donald Trumptól az elnökjelöltséget” – adta közzé a Trump-kampány közleményében a wisconsini vereséget követően. Az államban készült exitpoll-felmérésekből az derül ki, hogy a milliárdos ezúttal rosszabbul szerepelt az eddig biztos támogatójának számító szavazórétegekben, az alacsonyabb végzettségűek között, s a nők körében is. Cruz a voksok 48 százalékát szerezte meg, Trump 35, John Kasich 14 százalékot kapott. A még versenyben lévő ohiói kormányzó Cruz és Trump felhívása ellenére sem készül visszalépni. A delegátusok számát tekintve 743-507-145 az állás, 1237 küldött kell a republikánus elnökjelöltség elnyeréséhez.
Az előválasztási maraton következő állomásai azonban ismét Trumpnak kedveznek. Biztosan vezet saját államában, New Yorkban, ahol április 19-én szavaznak.
Hillary Clinton számíthatott rá, hogy veszít Wisconsinban, így már New Yorkban tartott kampánygyűléseket. Az ottani voksolás döntő fontosságú lesz. Bernie Sandersnek, aki brooklyni születésű, sikerült kiharcolnia, hogy mégis tartsanak előtte tévévitát, ettől korábban elzárkózott a volt First Lady, aki nyolc évig volt New York állam szenátora. Hillary Twitter-üzenetben gratulált Sandersnek.
Jeff Weaver, Sanders kampányfőnöke váltig állítja, hogy a magát demokratikus szocialistának valló szenátor be tudja hozni lemaradását, ám mivel a demokratáknál szavazatarányosan osztják el a delegátusokat, ez szinte lehetetlen feladatnak látszik. Wisconsinban Sanders 56, Clinton 43 százalékot ért el. Clintonnak 1295 kötött mandátumú és 483 szuperdelegátusa van, Sandersnek 1066+31, 2383 küldött szükséges a demokrata elnökjelöltség elnyeréséhez. A 74 éves veterán szenátor állítja, az ő kampánya van lendületben, s jobbak az esélyei bármelyik republikánus elnökaspiránssal szemben. Sanders kampánykasszájába 44 millió dollár folyt be márciusban, 15 millióval többet gyűjtött Clintonnál.