A magát demokratikus szocialistának valló szenátor Idaho és Utah után szombaton az alaszkai demokrata jelölőgyűléseken a voksok 81 százalékával, Hawaiin 69,8, Washington államban 72,7 százalékkal nyert. Összesen 55 delegátust sikerült megszereznie, Alaszkában 13-at, Hawaiin 17-et, Washingtonban 25-öt. Hillary Clinton 20 új küldöttet állított maga mögé (3-8-9 megoszlásban).
A demokrata elnökjelöltségért folyó versenyben továbbra is Clinton vezet, de a szombati eredményeket is beszámítva Sanders sokat lefaragott hátrányából. A volt külügyminiszter mellett 1243, a szenátor mellett 975 delegátus kötelezte el magát az AP összesítése szerint. A szuperdelegátusokat is beszámítva ugyanakkor Clinton előnye tetemesebb, 1712 küldött támogatja, míg Sanderst 1004.
A baloldali populista üzenetekkel kampányoló, 74 éves szenátor úgy véli, a következő demokrata előválasztáson, április 5-én Wisconsinban is győzhet, de főként győzni szeretne New York államban, ahol 274 delegátusért folyik a harc, Kalifornia után ott lehet a legtöbb küldöttet összegyűjteni. A Brooklynban született Sanders továbbra is nyomást gyakorol Clintonra, hogy rendezzenek New Yorkban is tévévitát. A szenátor szerint a kampánya lendületét látva a szuperdelegátusok is mellé állnak majd.
John Podesta, Clinton kampányfőnöke nem aggódik, s óvta Sanderst attól, hogy Hillaryt támadja. A Washington Post emlékeztet, két befolyásos demokrata vezető, Barack Obama és a massachusettsi Elizabeth Warren szenátor még nem foglalt állást. Az inkább Sanders nézeteihez közelálló Warren ugyanakkor élesen támadja Donald Trumpot, mintegy jelezve, az elnökválasztáson nagy a tét, s jó lenne pontot tenni a belharcok végére.