Hollik arról beszélt, hogy szerintük a politikus a vagyoni helyzetét illetően nem tisztázta magát, sőt egyre több kérdés merült fel. Erre reagálva az Együtt alelnöke elmondta, áll a vizsgálatok elé, és a kormány kérdéseit is maradéktalanul megválaszolja. Hollik három pontban foglalta össze aggályaikat. Elsőként arra volt kíváncsi, az ellenzéki politikus miként tud bérelni egy 130 négyzetméteres lakást a II. kerületben, amelynek piaci bérleti díja szerinte havonta 420-460 ezer forint között van, ha a vagyonnyilatkozata alapján ennél kevesebb jövedelemmel rendelkezik.
Rákérdezett arra is, miért nem tüntette fel Juhász a vagyonnyilatkozatban, hogy magánadományokból is rendelkezik bevétellel, és idézte Juhász egy korábbi munkatársát, aki szerint a Millának adott pénzeket élte fel. A kérdéseket követően Hollik megkérte Juhászt, hogy a folyosón reagáljon, majd távozni akart a teremből, ám az Együtt alelnöke a pulpituson válaszolt. Leszögezte: a szóban forgó lakásért havi 200 ezer forintot fizet, a támogatásokról azért nem számolt be, mert azok egyike sem lépte át az évi 150 ezer forintot, a Millában pedig soha nem volt köze pénzfelvételhez. Juhász köszönetet mondott a Fidesznek, amiért "multimilliomossá tették", mert közvetítésükkel több milliónyi adományt kapott. Hozzátette, továbbra sem fog leszállni Orbán Viktor vagyonosodásáról, mert szerinte vérlázító, hogy a kormánypárt nem beszél például arról, hogy a miniszterelnök "családja és a gázszerelője a magyar történelem során is ritka mennyiségű földet tudott felhalmozni, több mint ötezer hektárt".
Ismert, Orbán azért adott ki "kilövési parancsot" Juhászra, mert az ellenzéki politikus vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményezett a kormányfővel és feleségével, Lévai Anikóval szemben. Szerinte felmerült a gyanú, hogy Orbán valójában egy hatvanpusztai kastélybirtokon élhet, amelyet Mészáros Lőrinc bérel a miniszterelnök édesapja, id. Orbán Győző cégétől. Emellett a környező földek is a felcsúti polgármester tulajdonában vannak. Juhászt anyagi helyzetét ezen kijelentései után kezdte el vizsgálni az Andy Vajna tulajdonában lévő TV2 hírműsora - a pletykák szerint egyébként a csatornánál Habony Árpád is nagy befolyással bír.
A Tények egy tendenciózusan megvágott riportban igyekezett hazugnak beállítani a politikust mondván: "luxusban él, de adományokat kér". Az Együtt alelnöke tiltott adatszerzés bűncselekménye miatt feljelentette a csatorna stábját, mert az engedélye nélkül készítettek felvételeket az otthonáról és élettársáról, aki nem közszereplő. Azt is kérte, hogy a rendőrség foglalja le a TV2 kameráját és elmondta: szerinte hosszú ideje követték, mivel csak nemrégiben költözött be új albérletébe, címét még sehol nem jelentette át. Ezzel kapcsolatban a Népszabadságnak kifejtette: az érdekli, érvényesül-e a kettős mérce az igazságszolgáltatásban is - hiszen például a 444 kameráját szabálysértési eljárásban foglalták le a rendőrök.
"Engem ez a hecckampány nem zavar, inkább erősít. A Fidesznek nincs nagyon más eszköze, mint a lejárató kampány, érveléssel, vitával nem is próbálnak ellentmondani nekem" - mondta lejáratásával kapcsolatban Juhász a Népszabadságnak. Szerinte Orbán azért nem indít ellen személyiségi jogi pert, mert állításai bizonyíthatóak: "Orbán apja megvette 155 millióért ezt a területet tízéves lízingre. Utána Mészáros Lőrinc kibérelte tőlük tíz évre, és egy összegben letette pont ugyanazt az összeget" - vázolta a politikus, aki szerint a felcsúti polgármester azért adta a kormányfőnek a hatvanpusztai majorságot, mert annak fejében előnyöket remél, ami maga a korrupció.
Feljelentés a működő reformok miatt
"A Fidesz nemzeti vagyontörvénye kimondja, hogy nemzeti vagyon senkinek nem adható át ingyen, csak közfeladat ellátására. Egy pártreklám bizony nem közfeladat. Ilyen módon, ha azt bárkinek átadják, megszegik vagyontörvény rendelkezéseit" - írta Facebook-oldalán Juhász Péter miután kiderült, ingyen adta át a Fidesznek az "A magyar reformok működnek" kampány elemeit a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda. Az Együtt alelnöke szerint mindez azért aggályos, mert tavaly a kabinet 600 millió forintot költött az eredményeit sulykoló kampányra: "miután többen is reklamáltunk, hogy ez hűtlen kezelés, hisz a közvagyont magánosítják, Lázár János azt bírta mondani, hogy ez nem gond, mert mindenkinek odaadják ingyen". Ennek fényében a párt is elkérte a kampányt. "Ha nem adják át nekünk, de a Fidesznek igen, akkor az Egyenlő Bánásmód hatósághoz fordulunk, mert olyan sincs, hogy válogat a kormány, hogy melyik pártnak adja oda és melyiknek nem" - hangsúlyozta Juhász hozzátéve, hogy pártja már megtette a feljelentést az ügyben.