Minden oldalról gyanakvással, fenntartásokkal készülnek a határidő lejártára, amerikai és orosz részről egyaránt szkeptikusan nyilatkoztak a szíriai ideiglenes fegyvernyugvás esélyeit illetően, annak ellenére, hogy hét közepén a szíriai ellenzéki csoportok is jelezték, hogy készen állnak a két hetes tűzszünet tiszteletben tartására. A Szaúd-Arábia támogatását élvező, Bassár al-Aszad szír elnökkel szemben álló politikai és katonai erőket tömörítő legfelső tárgyaló bizottság közleményben tudatta, hogy azt remélik, kiderül, mennyire komolyak a kormányerők szándékai. Staffan de Mistura ENSZ-megbízott reményei szerint esély lehet a tényleges béketárgyalások beindítására, ha két hétre tényleg elhallgatnak a fegyverek. A fegyvernyugvás azonban csak részleges lesz, az Iszlám Állam és az an-Nuszra Front elleni támadásokat ebben az időszakban sem függesztik fel.
Washingtonban Barack Obama amerikai elnök újságíróknak nyilatkozva óvatosságra intett, mondván az amerikai adminisztráció nem akar túlzott várakozásokat kelteni. John Kerry amerikai külügyminiszter egy washingtoni kongresszusi meghallgatáson már egy "B-tervet" emlegetett, arra az esetre, ha az elvileg szombaton kezdődő fegyvernyugvás mégsem következne be. A kongresszusi republikánusok, s a republikánus elnökaspiránsok egyaránt azt sürgetnék, hogy a kormányzat hozzon létre "biztonsági zónát" Szíria területén, amit orosz részről Szíria feldarabolására irányuló szándékként értékelnek. Kerry a meghallgatáson a Reuters szerint közölte, 15-30 ezer katonára lenne szükség ahhoz, hogy észak-szíriai területen kialakítsanak egy ilyen biztonsági övezetet az otthonuk elhagyására kényszerült szíriai lakosság megvédése céljából. A Pentagon eddig még nem tett közzé hasonló becslést. Amerikai részről amiatt is aggódnak, hogy egy légtértilalmi övezet kikényszerítése potenciálisan amerikai és orosz harci gépek konfrontációjához vezetne, ilyen helyzet előállását pedig mindenképp igyekeznének elkerülni.
A lázadó erők attól tartanak, hogy a fegyvernyugvást az Aszad-rezsim igyekezne kihasználni arra, hogy orosz légitámogatással megerősítse állásait és előrenyomuljon. A szíriai elnök ugyanakkor Putyin orosz elnökkel folytatott telefonbeszélgetésén vállalta, hogy tartják magukat a tűzszünethez. Mihail Bogdanov orosz külügyminiszter-helyettes mindeközben azt hangsúlyozta, hogy Moszkva nem tud semmiféle alternatív megoldásról, B-tervről. Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője közölte, hogy Oroszország az amerikai és az orosz elnök által elfogadott békekezdeményezést tekinti prioritásnak. A béketervet, írta az orosz Russia Today portál, az orosz szándékok szerint "néhány napon belül" ENSZ BT-határozat erősítené meg. A TASZSZ az orosz külügy szóvivőt idézte, aki azzal vádolta Washingtont, hogy amerikai részről épp ellenkezőleg interpretálják, szabotálni akarják a közös tervet.
Bár a szíriai Vörös Félhold illetékesei korábban arról tájékoztatták a médiát, hogy célba ért az ENSZ légi úton eljuttatott első segélyszállítmánya, utóbb beismerték, hogy a humanitárius segély nem került a rászoruló lakossághoz. A kelet-szíriai Deir al-Zour lakosságának szánt 21 segélycsomagból 10-et nem találnak, hét a lakott területen kívül landolt, négy pedig megsérült. A szíriai kormány ellenőrzése alatt álló, a lázadók által ostromlott területen mintegy 200 ezer polgári személy várná az élelmiszer- és gyógyszer-utánpótlást.