per;DK;MTI;közlemények;

- Berágott a DK, beperelik az MTI-t

A Magyar Távirati Irodánál a napi rutin részévé vált, hogy megtagadják a DK közleményeinek kiadását, ilyen-olyan okokra hivatkozva - írja abban a közleményében Vágó István, a párt munkacsoportjának vezetője, amelyben bejelenti: pert indítanak az MTI ellen. (A közleményt nem az MTI hírfolyamból vettük át, hanem innen:  web.dkp.hu )

Volt, hogy Habony Árpádot nem tartották közszereplőnek, volt, hogy Orbán Viktor közpénzmilliárdokat nyerő vejét. Az MTVA hírhamisításait még akkor sem kommentálhattuk közleményben, amikor már a Kúria sem kifogásolta, hogy a “közmédiát” hírhamisítónak minősítsék. Legutóbb azt nem írhattuk le, hogy Matolcsy György a családjának juttatja a jegybank kedvezményes hiteleit, holott ezt a sajtóban megjelent szerződések is bizonyították. A Demokratikus Koalíció – megelégelve a folyamatos, jogsértő magatartást – pert indít a Magyar Távirati Iroda ellen. A DK szerint elfogadhatatlan, hogy az Orbán-kormány pártállami cenzúrája 2016-ban a rendszerváltás előtti időkön is túltesz, sárba tiporva a megtépázott magyar demokrácia szerény maradványait is. A DK nem fogja hagyni, hogy a kormány az MTI segítségével hallgattassa el az ellenzéki véleményeket, ezért a bíróságon fogja bizonyítani a politikailag motivált cenzori gyakorlatot.

update:

Az MTI szombaton 20.25-kor adta ki a hírt: (betűhű közlés)

Pert indít a Demokratikus Koalíció (DK) az MTI ellen, mert az ellenzéki párt szerint a hírügynökségnél "a napi rutin részévé vált, hogy megtagadják" közleményeik kiadását, "ilyen-olyan okokra hivatkozva".

A Vágó István, a DK média munkacsoportjának vezetője által jegyzett kommüniké több olyan esetet sorol fel, amelyekben nem közszereplőnek minősülő személyek is szerepeltek az Országos Sajtószolgálathoz (OS) eljuttatott közleményekben.
"A DK nem fogja hagyni, hogy a kormány az MTI segítségével hallgattassa el az ellenzéki véleményeket, ezért a bíróságon fogja bizonyítani a politikailag motivált cenzori gyakorlatot" - olvasható a szombaton az MTI-hez is eljuttatott közleményben.
A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. MTI Igazgatósága a DK közlésére úgy reagált, hogy minden esetben kizárólag olyan OS-hez eljuttatott közlemény kiadását tagadja meg, amely a polgári törvénykönyvbe ütköző módon személyiségi jogot sért.

El ne essél, testvér – ez volt az első vers, amely Illyés Gyulától újságban napvilágot láthatott. Igaz, név nélkül bocsájtotta közlésre, de minden kétség nélkül, kilencvenöt esztendeje, 1920. december 22-én a Népszava hozta le a nagy magyar író-költő első nyomtatásban olvasható versét.