Nos, a meghatározás szerint a virsli a húskészítményeken belül a vörösáru kategóriába tartozik, amely a nevét jellegzetes színéről kapta. Ezeknek a termékeknek az alapanyaga a húspép, amihez szalonnát, fűszereket, ízesítő anyagokat adnak, majd bélbe töltik és füstölés, hőkezelés után érik el végleges formájukat. Vásárlásakor az elsődleges szempont, hogy magas legyen a hústartalma, lehetőség szerint legalább 80 százalék.
Az olcsóbb kategóriákba tartozókban nagyobb mennyiségben található hús helyett szója és különböző aromák, fűszerek. A Pénzcentrum.hu-n olvasható tanácsok szerint törekedjünk arra, hogy ne műbeles, füstaromás, javarészt szóját és szeparált húspépet tartalmazó terméket vásároljunk, hanem bélbe töltött, fűszerekkel ízesített, magas hústartalmút.
A virsliben fellelhetők különböző adalékanyagok, amelyek a hús rózsaszínűségét biztosítják (nitrites pácsó), részt vesznek a virsli nedvességtartalmának szabályozásában, a termék idő előtti bebarnulását segítenek megakadályozni, továbbá megőrzik a roppanósságot és a főzés során sem engedik megráncosodni a virslit. Ezek az adalékanyagok - átlagos fogyasztás mellett - nem jelentenek kockázatot az egészségünkre nézve, hiszen az élelmiszerekben felhasználható mennyiségük szigorúan szabályozva van.
Ám a virsli sótartalma sem elhanyagolható, egy kiegyensúlyozott étrendbe azonban mértékkel beilleszthető. Zsírtartalma alapján középutat képez a sovány és zsíros húskészítmények között - informálta a portált a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége.
További részleteket, illetve az izgalmas virslitesztet itt találja. Annyit előre elárulunk, hogy a közkedvelt, és minőséginek vélt Pick nem szerepelt túl jól.