A Greenpeace álláspontja, hogy a földárverések folyamatát vissza kell fordítani és elsősorban a vidéki közösségeket, a családi és kisgazdaságokat szükséges támogatni.
Az állami földárverések során a tervezett 340-380 ezer hektárból eddig az FM közlése szerint 1800 hektárt értékesítettek - mondta lapunknak Gőgös Zoltán. Az MSZP elnökhelyettese ehhez hozzátette: eddig 196 földművesként regisztrált licitáló jutott állami területekhez. A hivatalos jelentésekben az szerepel, hogy a meghirdetett földek felét már eladták, de ez csak darabszámra igaz, viszont főleg a kisebb parcellákra volt kereslet - mondta a szocialista agrárpolitikus.
Folytatni fogják a tiltakozást - tudtuk meg Rodics Katalintól környezetvédelmi szakembertől, aki arról is beszámolt, hogy jogi segítséget nyújtanak az olyan esetekben, mint amilyen a kishantosi ökogazdaság, ahol a per alatt álló területeket is meghirdetett a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet, jogellenesen.
Az országszerte zajló földliciteken a Fidesz akaratára privatizálják az állami földeket - vetette fel a Parlament hétfői ülésén Schmuck Erzsébet (LMP). Úgy vélte, hogy az állami földek eladása erősíti a vidék elnéptelenedését, a "földbárok" majd ott állnak a hatalmas földeken munkások nélkül. Bitay Márton államtitkár válaszában úgy fogalmazott, hogy törvényileg szabályozott árveréseken adják el a földeket, amelynek semmi köze nincs a privatizációhoz.
Legény Zsolt (MSZP) viszont figyelmeztetett: állnak az agrártámogatások kifizetései, több forrásból kizárják a valódi földműveseket.
A tegnapi nap történése még, hogy Sallai R. Benedek (LMP) országgyűlési képviselő három köbméter birka- és marhatrágyát borított a Kaposvárott, a Somogy megyei kormányhivatal épülete elé tiltakozva a földárverések ellen.