Nagy erőkkel folytak vasárnap a mentési munkálatok. A földrengés epicentruma Lamjung városnál, a nepáli fővárostól, Katmandutól mintegy 80 kilométerre volt, a felszínhez viszonylag közel, 10-15 kilométeres mélységben. A sűrűn lakott, turisták által kedvelt Katmandu-völgyben rengeteg ház összeomlott. Csupán a fővárosban több mint hétszázan vesztették életüket. Katmandu óvárosában összedőlt a 19. századi, híres Dharahara-torony, megsemmisült a Durbar tér, amelyet az UNESCO a világörökség részének nyilvánított. Több száz éves templomok, műemlékek omlottak össze.
Egy szemtanú a CNN-nek azt nyilatkozta, szerencse a szerencsétlenségben, hogy hétvégén történt a katasztrófa, s így a gyerekek nem voltak az iskolákban. Mivel az iskolaépületek nincsenek megerősítve, sokkal többen eshettek volna áldozatul.
Sátortáborokat állítottak fel, arra kérték az embereket, hogy egyelőre ne térjenek vissza a házaikba. Katmandu fölött helikopterek köröztek vasárnap, legalább öt helyen próbálták menteni a romok alatt rekedt embereket. A kormányfő hivatalos rezidenciája közelében is több ház összeomlott, buldózerrel dolgoztak egy négyemeletes épület roncsai között, jelentette a BBC.
Másutt az emberek puszta kézzel kutattak a romok között. A városban szünetelt az áramszolgáltatás, hiány van vízből és élelemből. A hatóságok attól tartanak, a halálos áldozatok száma tovább növekedhet. A fővárosba rengeteg sérültet szállítottak, a kórházak alig tudnak megbirkózni az ellátásukkal.
A földmozgás lavinákat indított el a Himalájában, a Mount Everesten, az egyik legnépszerűbb hegymászó-útvonalon, a Khumbu-gleccser és az alaptábor között pusztított a hógörgeteg. Az alaptábornál 17 hegymászó veszítette életét, több mint hatvanan megsérültek. A halottak között van a 33 éves amerikai Dan Fredinburg, a Google egyik kreatív igazgatója. Egy amerikai nő, Marisa Eve Girawong, az alaptábor egyik orvosa is életét veszítette.
Értesülések szerint három magyar hegymászó tartózkodott Nepálban a földrengés idején, egyikük, Mécs László Katmanduból e-mailben jelezte, hogy jól van. Egy magyar turistacsoport, amely Nepálban élte át a földrengést, vasárnap tervezte hazautazását Isztambulon keresztül, de a repteret az utórengések miatt még a gép felszállása előtt lezárták. Tóth Zsigmond, a csoport vezetője elmondta, egész éjjel fenn voltak, mindenki jól van.
Narayan Prasada Bhandari nepáli utazási tanácsadó azt közölte, négy magyar útját szervezte, ők valamennyien jól vannak. Vajda Andrea, az újdelhi vezető magyar konzul nem tudott magyar áldozatokról, úgy értesült viszont, hogy még egy hét tagú turistacsoport tartózkodott Nepálban, velük nem sikerült felvenni a kapcsolatot. Öt, huzamosabb ideje az ázsiai országban élő magyar állampolgárral sem tudtak kapcsolatba lépni, de ennek az is oka lehet, hogy a telefonok vagy nem működtek, vagy túlterheltek a vonalak.