A Balaton-felvidéken fekvő Tapolca-Disztelen egy régi malomépületben kialakított kiállító térben június 27-én nyílik a következő tárlat, szintén egy évig várja az érdeklődőket. Vörösváry Ákos, a Látványtár kitalálója elmondta, hogy a fehér szín adja az alapot. Fehér tárgyak, hétköznapi használati eszközök éppen úgy láthatók lesznek, mint műalkotások és ezek együtt adnak majd egy különleges, egységes látványt.
A Látványtár mindig tematikus kiállításokkal várja az érdeklődőket. Az I. világháborúra emlékező bemutató nem a harcokra, a halálra összpontosít, hanem az egykor élt emberekre, felidézve plakátokkal, "hazafias" festésű porcelán tárgyakkal, korabeli fotókkal a háborús hétköznapokat a fronton és a hátországban. A Látványtárat 25 éve találta ki Vörösváry Ákos.
"Találmányát" éppen az különbözteti meg minden más gyűjteménytől, hogy nincsenek értékes és értéktelen tárgyak, mert ami esetleg külön-külön talán érdektelen lenne, az egy koncepció alapján összeállított kiállításon már izgalmas, egységes látvánnyá áll össze. Ez a Látványtár lényege. Ma már több múzeum is kialakította saját látványtárát, talán nem is sejtve, hogy honnan, kitől származik az idegen nyelvre lefordíthatatlan kifejezés és az ötlet.
A több ezer tárgy, értékes festményektől a félig olvadt gyertyáig, már rendszerezett része a Látványtárat működtető alapítvány tulajdona. Néha kénytelenek megválni egy-egy értékesebb darabtól, hiszen egyik kulturális "fiókba" sem férnek bele. Mivel nem múzeum, így nem pályázhatnak a közgyűjtemények számára kiírt forrásokra, de az állam sem támogatja őket. A magán mecenatura alig létezik, a 400-600 forintos belépőjegyekből nem igen telik még a fenntartásra sem. Ha nem sikerül támogatókat találni, megszűnhet ez az egyedülálló, különleges színfolt.