A társaság hivatalosan utazást szervezett és devizaváltással is foglalkozott, de - mint később kiderült - engedély nélküli betétgyűjtésbe, befektetésszervezésbe is belekezdet, és mert a piacinál jóval nagyobb megtérülést ígért, valamint a jelek szerint mindeddig rendesen is fizette a kamatokat, ezt tíz évig zavartalanul űzhette. Állítólag a fél város az ügyfele lett, a helyben lakó egyik tulajdonost pedig köztiszteletben álló karcagi polgár volt.
Az eddigi adatok szerint az iroda tulajdonképpen ügynöki tevékenységet folytatott, a befektetők megtakarításait devizára váltotta, és határidős szerződéseket kötött az ügyfelekkel. Már 200-an tettek feljelentést, de a szám folyamatosan emelkedik. A cégnek Debrecenben, Püspökladányban és Törökszentmiklóson is volt fióktelepe, egyelőre nem tudni ott is gyűjtött-e betéteket.
Rendkívüli sajtótájékoztatót tartott Karcag polgármestere, Dobos László, aki azt mondta, sok karcagi nem is tudott arról, hogy a Kun-Mediátor banki tevékenységet is folytatott. A polgármester úgy tudja, 500 ezer forintostól több százmillió forintos betéteket helyeztek el a Kun-Mediátornál az ügyfelek. Jelenleg kétmilliárd forint körülire becsülhető az az összeg, amelynek sorsáról és hollétéről nem tudnak. Eközben a cég "rendes" árbevétele a a cégiratok szerint 2012-ben és 2013-ban nem érte el a 70 millió forintot.
A vállalkozás ugyan budapesti székhellyel működik, de vezetője és egyik tulajdonosa is karcagi lakos, a helyi társasági és gazdasági élet meghatározó szereplője. Az ügyvezető asszony helybéli igen komoly megbecsültségével magyarázható az is, hogy az utóbbi időszak brókerbotrányait követően sem indult meg a tömeges pénzkivétel.
A jegybank tegnap megindította jogosulatlan pénzügyi szolgáltatás gyanújával a piacfelügyeleti vizsgálatot és felvette a bezárt céget a honlapja figyelmeztetési rovatába (https://felugyelet.mnb.hu/bal_menu/figyelemfelhivo/hazai), ami a hasonszőrű társaságok gyűjtőhelye. A nemzetgazdasági tárca pedig az társaság utazásszervezési tevékenységét kezdte vizsgálja.