holokauszt;megemlékezés;Dohány utcai zsinagóga;

- Megemlékezések a holokausztról

A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapján, ma a fővárosi Dohány utcai zsinagógánál délután tartanak megemlékezést: az Emanuel-emlékfánál főhajtással, kövek elhelyezésével és imával emlékeznek a vészkorszak áldozataira. 

Az Országgyűlés 2000. évi döntése értelmében 2001 óta minden évben április 16-án tartják az emléknapot, 1944-ben ekkor kezdődött a hazai zsidóság gettóba zárása. A központi rendezvények keretében a budapesti Uránia Nemzeti Filmszínházban csütörtök délelőtt Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke és Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója mond beszédet, majd a Nem tűntem el – Richter Gedeon című filmet vetítik.

A felsőoktatás szerkezeti átalakítása nem finanszírozási kérdésekről szól, és a kormánynak nem célja a hallgatói létszám szabályozása sem - nyilatkozta tegnap Maruzsa Zoltán az MTI-nek. A felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár szerint a változtatásokkal a párhuzamosságokra akarja felhívni a figyelmet az államtitkárság, és így a sokat emlegetett "racionalizálás" szellemében szerveznék át a képzéseket; ez pedig mindenképpen egyes szakok megszűnéséhez vezet.