Molnár Csaba csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján megjegyezte, hogy az erről szóló parlamenti vitanapon viszont nem vesznek részt, mert annak kezdeményezői között szerepel a Jobbik is. Megjegyezte, hogy egy, az Európai Bizottság által megrendelt kutatás szerint az egyezmény jó a gazdaságnak, ugyanis az EU az éves gazdasági teljesítményét éves szinten körülbelül 120 milliárd euróval tudja növelni. Ugyanezen tanulmány szerint egy átlagos európai család pozíciói évente 545 euróval javulnak miközben 1,8 millió új munkahely jöhet létre tíz év alatt - közölte.
Kitért arra is, hogy 2013-ban az Orbán-kormány is készítetett egy kutatást, amelynek alapján a Magyarország és az Egyesült Államok közötti külkereskedelmi kapcsolatok volumene 15-20 százalékkal nőhet. A szerződés pedig több mint kétmilliárd euróval járulna hozzá a magyar GDP növekedéséhez - tette hozzá. Az EP-képviselő elmondta, hogy az EU és az Egyesült Államok közötti kapcsolatokért felelős bizottság tagjaként az elmúlt hetekben betekinthetett a szigorúan titkos minősítésű iratokba is.
Kijelentette, az ENSZ nem készíttetett olyan tanulmányt, amelyik 600 ezer európai munkahely elvesztésével számol. Azt is kijelentette, hogy az iratokat nem fogják hosszú távra titkosítani, ahogy a tárgyalásokon nem akarják feloldani a GMO-mentességet. Molnár Csaba témát váltva arra a javaslatukra is kitért, hogy egy parlamenti bizottság vizsgálja ki a Buda-Cash Brókerház ügyét. Szavai szerint a vizsgálat lefolytatására a kormány és a jegybank is alkalmatlan. Egyúttal felszólított, hogy azonnal kezdjék meg a betétesek kártalanítását és ha kell, akkor a magyar állam ehhez biztosítson tőkét a betétbiztosítási vagy befektető-biztosítási szerveknek.