Zöldzóna;hóvirág;Alcsút;Természet-arborétum;

A hóvirág Benkő József (1740-1814) botanikusnak köszönheti a nevét Fotó: Alcsúti Arborétum/Facebook

- Virágba borult a hóvirágmező az Alcsúti Arborétumban

Virágba borult a hóvirágmező, de virágzik a krókusz és a téltemető is az Alcsúti Arborétumban – jelezte az arborétum szakmai vezetője.

Solymár András elmondta, hogy két és fél hektáron, hét hóvirágfaj 24 fajtája található meg az Alcsúti Arborétumban. Ezzel együtt láthatók krókuszok és téltemetők is az arborétum területén, nyitvatartási időben, minden nap 10 és 18 óra között .

A szakmai vezető javasolta az egész angolpark bejárását, mivel a hóvirágok az arborétum több pontján megjelennek. Megjegyezte, hogy a hóvirágok mostantól 2-3 hétig virágoznak. Solymár András megemlítette, hogy a tavaszi virágünnep nem ér véget a hóvirágok elvirágzásával, hanem hónapokig eltart, hiszen a következő időszakban a nárcisz, a tulipán, a keltike, a hérics és a májvirág is kibontja szirmait.

A hóvirág Benkő József (1740-1814) botanikusnak köszönheti a nevét, ő nevezte el így a latinul galanthus néven ismert kis tavaszköszöntő virágot. A 40 hektáros Alcsúti Arborétum létrejötte József nádor (1776-1847) nevéhez fűződik, aki alcsúti birtokán felépítette Magyarország legnagyobb klasszicista kastélyát, egy schönbrunni kertépítőmesterrel pedig megterveztette az ország egyik első tájképi kertjét, a táj természetes formáit utánzó angolparkját.

A kastély 1944-ben ismeretlen körülmények között leégett, ma már csak oszlopos timpanonja látható és az angolpark jó néhány egykori létesítménye sincs már meg. Az arborétumba, amely valamikor a hazai növényhonosítási kísérletek egyik központja volt, az elmúlt évszázadokban számos egzotikus fát és sokféle növényt telepítettek.

A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete napokban tartott soros tisztújító küldöttgyűlése új vezetőséget választott, szakmai elnök lett Horváth Ferenc cukrász, a társelnöki tisztséget Selmeczi László, az ipartestület ügyvezetője tölti be.