Akárhogy is, az utolsó hadifogoly megtalálása, majd hazahozatala, az egykori koreai magyar kórházban készült riport, akárcsak a közép-ázsiai diktátorok országaiban készültek, emlékezetesek maradtak Balogh Szilárdtól, ahogy eredetileg anyakönyvezték.
Tolmácsként kezdte újságírói pályafutását és már akkor, a szerb-horvát polgárháború idején mélyvízbe kerülve is jól tempózott. Igazi riporter ő, nem is a műsorvezetés volt az igazi hivatása, bár ezt is korrektül végezte, akár a reggeli műsorokban.
Kár a Naplóért, amelyik jóformán az egyetlen – félig-meddig – közéletinek mondható műsora volt a csatornának. Módjával volt közéleti, nem hiányozhattak belőle a bulváranyagok sem. A kezdeti felfutás után mára egyre csökkent a Napló nézettsége, nem utolsó sorban a hirdetők által preferált 19-49 évesek körében.
A visszaesésnek több oka is volt, például a választható csatornák számának gyors bővülése, a leginkább nézett adókon a különböző tehetségkutató versenyek a Napló sugárzása idején, az is Az is közrejátszhatott a visszaesésben, hogy mostanra az ország politikai kettészakadása olyan következménnyel is járt, hogy mondjuk a Hír TV nézői nem nagyon kapcsolnak az ATV-re és megfordítva.
A Napló bármennyire középre akart állni, ez ma már nem ment. Megnéztem a híradót a Tv2-én. Az első percekben kizárólag közúti balesetekről számoltak be, pedig a nap – nemcsak politikai értelemben – híre az volt, hogy Putyin felhívta Orbánt. Erről nem számoltak be az első húsz percben. Így aligha lehet a Naplót pótolni.