1944. november 8-án született Pécsett. Nehéz sorsú család gyermekeként szülei csak az ő taníttatását tudták állni, bár az utált iskolában csupán az irodalmat és a földrajzórákat szerette. Tizenegy évesen már elkezdett kiadást soha meg nem élt novellákat írni, ezek tanárai figyelmét is felkeltették. Filmrendezői ambícióiról rossz tanulmányi eredményei és magaviselete miatt volt kénytelen lemondani, így az érettségi után egyből munkát vállalt.
Kalandos fiatalsága során volt könyvesbolti alkalmazott, erdész, boncsegéd és statisztaként is dolgozott. Az 1960-as években lengyel feleséget választott magának, majd Lengyelországba költözött. A toruni Kopernikusz Egyetem könyvtárában végzett munkája mellett diplomáciai tolmácsként is munkát vállalt, amelynek során a korábban már elsajátított eszperantó nyelv mellett többek között az angol, német, francia, olasz, spanyol nyelv alapjaival is megismerkedett. Első lengyel műfordításait és újságokban publikált novelláit is külföldről küldte Magyarországra.
Hazatérését követően Esztergomban telepedett le, később az ELTE könyvtár szakán szerzett diplomát. Első műve, A rémület irányítószáma című krimi 1974-ben jelent meg a Magvető gondozásában. A bűnügyi regény sikerén felbuzdulva számtalan izgalmas krimit írt, bár a közvélemény elsősorban a tudományos-fantasztikus műfajban írt alkotásaival és ifjúsági regényeivel hozza összefüggésbe nevét. 1986-ban A fantasztikus nagynéni című több folytatást is megélt ifjúsági könyvéből Ruttkai Éva főszereplésével készült film.
Ekkor már egy ideje nem volt és azóta sincs olyan esztendő, amikor ne jelenne meg Nemere-könyv. Mi több, az író néhány évtizede magyar rekorder, hiszen hatszázharminchat megjelent művével világviszonylatban is csak a krimiszerző Georges Simenon és a lányregényeiről híres Barbara Cartland előzi meg. Megátalkodott optimistaként 70. születésnapja alkalmából sem hajlandó számvetésre, szerinte még nincs itt az ideje az értékelésnek. „Egyáltalán nem érzem úgy, hogy valaminek a végén lennék. Várjunk az összegzéssel még tíz-húsz évet” – mondja. Kiapadhatatlan munkamániája is erről tesz tanúbizonyságot, jelenleg a Zsigmond-trilógia alcímet viselő történelmi regényfolyamán dolgozik. A történelmi alapokkal rendelkező fikció a 14. századi Magyarországon, a Nagy Lajos halála utáni zűrzavaros belpolitikai időszakban játszódik.
A szerző élete sem volt mentes a viharos korszakoktól: Lengyelországból sikertelenül próbált nyugatra disszidálni, a lengyel titkosrendőrség éveken keresztül figyelte tevékenységét, itthon pedig nem vették fel a Magyar Írószövetségbe. Mégis azt mondja, ezek a csapások nem keserítették el, s úgy véli, akkor kell igazán optimistának lenni, amikor nagy baj van. Töretlen alkotókedvével folytatta munkáját, könyveit a legváltozatosabb műfajokban alkotta. A kerek évforduló tiszteletére tegnap a Győri Könyvszalon vendégeként a Győri Nemzeti Színházban köszöntték, ahol bemutatták az Athenaeum Kiadónál most megjelent Halj meg helyettem! című krimijét, amely e-könyv formátumban is megvásárolható. Negyvenéves írói pályafutása során 12 millió eladott könyvvel a háta mögött azt mondja, a nagy dobás még várat magára.