Szerintem;holokauszt;OPNI;

- Vétót emel a „mentálpedagógus”

Fekete György nyugdíjas tanár, buzgó sajtólevelező, aki az egykori OPNI-ban (Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet) "mentálpedagógussá" képezte magát, s ennek a képzettségnek a birtokában feljogosítva érzi magát, hogy ítéletet mondjon a holokauszt-tudomány megalapítója, a 2007-ben elhunyt Raoul Hilberg életműve felett, és megtámadta Az európai zsidók elpusztítása című főművének magyar kiadását, melyet a K.u.K kiadó jelentetett meg. Személyemet, a kötet szakmai lektorát sem kíméli: "kőkemény jobboldalinak", a "holokauszt-revízionisták" támogatójának minősít. Ennek következtében meg kell védenem a kiadó becsületét és a sajátomat is.

Az áldozatok számáról folyó vita 1945 óta folyik, és talán soha sem lesz vége. A holokauszt áldozatainak pontos számát azért nem lehet megállapítani, mert áldozatainak többsége olyan kelet-európai területeken esett áldozatul a népirtásnak, ahol az anyakönyvezés eleve hiányos volt, illetve a dokumentumok jórészt megsemmisültek. De Randolph L. Braham magyarországi veszteségadata, azaz 569 507 fő, még így is csak viszonylagos. Ugyanis magában foglalja azokat a németországi táborokba deportált magyar zsidókat is, akik nem tértek vissza Magyarországra, hanem a felszabadulás után egyenesen Palesztinába, Amerikába, stb. mentek. Így nem szerepelhettek az 1946-ban végzett, a túlélő magyar zsidók számának megállapítására szolgáló, és a JOINT által finanszírozott felmérésben.

Arról csak becslések vannak, hogy pontosan mekkora volt a trianoni területen élt magyar zsidók vesztesége. A Wansee-konferencián több mint 800 ezer magyar zsidóval számoltak, a kikeresztelkedettekkel is, "származási alapon". 1930-ban a trianoni Magyarországon 445 ezer zsidó élt, számuk 1941-re 401 ezerre csökkent, és ekkor közel a felük Budapesten élt. Ennek a létszámnak a vesztesége aránytalanul kisebb volt, mint a vidéki zsidóké, akiket 1944 április közepétől július elejéig deportáltak. Mindezek alapján Hilberg veszteségadata, amely a trianoni országterületre, tehát az 1937-es határok között élőkre vonatkozik, bár nem pontos, de nem jár messze az igazságtól.

Hilberg óvatos becsléseket vett alapul, de ez egy komoly történész részéről egyáltalán nem meglepő. Amúgy pedig sejtelmem sincs, mire alapozza Fekete György azt a vélekedését, hogy a trianoni, azaz a ma is létező határok között 1941-ben élt 404 ezer zsidóból 300 ezer esett a holokauszt áldozatául…

De mindannyian tudjuk, hogy nemcsak erről van szó. A holokauszt áldozatainak számáról szóló vitát a szélsőjobboldal kezdte és "politizálta át", de a van egy hazai értelmiségi kör, mely a holokauszt történészeire tartozó kérdésekből politikai bunkót farag, és lesújt vele vélt ellenfeleire. Ez a szemlélet akadályozza meg a normális vitát a Sorsok Házáról is, és alakítja ki azt a légkört, melyben a "kegyeleti érzéseiben megsértett haladó értelmiség" irtóhadjáratot folytat a "kőkemény jobboldaliak" ellen, tekintet nélkül arra, hogy igaza van-e vagy sem…

A brit igazságügyi miniszter által benyújtott törvénytervezet szerint az internetes trollok akár két év börtönt is kaphatnak majd egy becsmérlő kommentért - írja a vs.hu.