A hongkongi Sputh China Morning Post pedig szerdán arról számolt be, hogy Hszi Csin-ping elnök és Barack Obama egy nappal az APEC csúcstalálkozója után, november 12-én tárgyalnak az IS-szel szembeni esetleges közös stratégiájukról, ami egyebek mellett a titkosszolgálati információk cseréjét jelentheti.
Szakértők ugyanakkor rámutatnak, nem valószínű, hogy Kína aktívabb szerepet akarna a terrorizmus elleni harcban. Mei Hszi-nyu gazdasági szakértő a China Dailyben azt írta, nem látja okát annak, miért kellene hazájának a nyugati országok terrorellenes koalíciójához csatlakozni. Állásfoglalása szerint a Nyugatnak sokkal fontosabb geostratégiai és geopolitikai érdekeltségei vannak a Közel-Keleten, mint Kínának, így sokkal több veszítenivalója is van a térségben. Ugyan Peking is panaszkodik az országban tapasztalható növekvő terrorizmus miatt, inkább a hszicsiangi ujgur szélsőségesek elleni küzdelemre koncentrál, a terrorellenes harcot nem kívánja az ország határain kívül folytatni.
A kínai kormányfő európai körútján elsősorban a gazdasági kérdések kerülnek a középpontba. Peking és Európa között már az év első nyolc hónapjában 12 százalékkal nőtt az árucsere forgalom összértéke. Li egy sor kétoldalú szerződést ír alá vendéglátóival. 15 minisztere kísérte el a kontinensre.
Nagy érdeklődés kíséri Li és Putyin találkozóját. Csen Kuo-ping alelnök előzőleg azt közölte, Kína támogatni kívánja Oroszországot. Jelezni szeretné, továbbra is első számú partnerének tartja.