Kobaniban még messze nem ideális a helyzet. Csütörtök kora hajnalban az IS kurd közlések szerint két városnegyedbe hatolt be. Harcosai nehézfegyverekkel, páncélosokkal haladtak előre – közölte a magas rangú kurd politikus, Aszja Abdulla. Heves összecsapásokra került sor a városban, s feltehetően több polgári személy is életét vesztette. Egy másik kurd politikus ugyanakkor arról számolt be, hogy az IS-ellenes koalíciónak sikerült a város keleti részén visszafoglalnia néhány épületet.
Barack Obama ismételten türelmet kért az Iszlám Állam elleni hadjáratban. „Nagyon nehéz ez a küldetés” – közölte, miután a Pentagon magas rangú tábornokaival találkozott. Emlékeztetett arra, kezdettől fogva azt mondta, hogy a háborút nem lehet egyik napról a másikra megnyerni. A Pentagon megerősítette, a légicsapások nem elegendőek Kobani megmentéséhez.
Ugyanakkor a hadügyminisztérium szóvivője, John Kirby kijelentette, hatékonynak bizonyultak az IS állásaival szembeni légicsapások. Szerinte a harcosok körülbelül egyharmada vonult vissza. Franciaország és Nagy-Britannia jelezte, támogatnának egy ütközőzóna létrehozását a kurdok által lakott török-szíriai határszakaszon a menekültek számára. John Kerry amerikai külügyminiszter pedig azt közölte, „nagyon alaposan” át kell gondolni a javaslatot. Kerry kifejtette, hazáját komoly aggodalommal töltik el a kobanei események.
Mint a Népszava is megírta, az Egyesült Államok vezetése jelezte: aggasztja és felháborítja, hogy Törökország nem hajlandó komolyabb katonai lépéseket tenni az Iszlám Állam szélsőséges szunnita szervezet ellen.