A Mátyás királlyal és udvarával foglalkozó babakiállítások tizenöt éves hagyományra tekintenek vissza, a július elején nyílt tárlat pedig a jubileumi alkalomból jött létre. A kiállítás, amely régebbi kiállítások anyagát is tartalmazza, a közelmúltban több állomásos szlovákiai turnén vett részt: Szlovákia magyarlakta régióiban, és olyan területeken is nagy sikere volt, ahol nem laknak magyarok. A történelmi babakiállítás a Kiss Áron Magyar Játék Társaság és a visegrádi Mátyás Király Múzeum együttműködésének megvalósulása. Az egyedi figurák által megteremtett életképek hat szlovákiai város múzeumában történt bemutatása után 2014. július 11-én érkeztek vissza a visegrádi Mátyás Király Múzeummal szemben lévő játszópark épületébe. A tárlat sikerét mutatja, hogy az elmúlt napokban több százan tekintették meg a korhű babafigurákat.
A kiállítás létrejöttét több alkotó segítette, közülük időközben a Romániában élt Domány Mária elhunyt. A kiállítás legtöbb alakját, negyvennyolc figurát Rónai Katalin textiljáték- és bábkészítő alkotta meg. A volt általános iskolai technika tanár 2006-ban debütált önálló kiállítással a visegrádi palotajátékokon, akkor azt mintázta meg, ahogyan Aragóniai Beatrix marcipánsakkot ad újdonsült férjének, Mátyás királynak. Azóta számtalan momentumot dolgozott fel a 15. században uralkodott magyar király életéből, többek között olyan jeleneteket alkotott meg, mint a tizenhárom figurával létrejött Egyszer volt Budán kutyavásár című mesefeldolgozás, illetve a Pietro Ransano lucerai püspök fogadása Mátyás udvarában című munkája, amely életképek kategóriában első lett a XII. Nemzetközi Babakiállításon 2008-ban.
„Ha jön egy ötlet és téma, ami tetszik, akkor nem olyan nehéz megvalósítani, mint azt első ránézésre gondolnák. Az viszont kétségtelen, hogy időigényes és nagyon aprólékos feladat, hiszen, aki autentikus akar lenni, annak könyvekben, interneten kell kutatnia, hogy a ruházat, a díszítések, arcvonások megfelelőek legyenek az adott korhoz. A reneszánsz amúgy is gyönyörűen szép ruhákkal megáldott korszak” – emelte ki Rónai Katalin, aki akárcsak alkotótársai, folyamatosan dolgozik újabb és újabb elképzeléseket megvalósítva.