Mintegy 40 FBI-ügynök, illetve az igazságügyi minisztérium polgárjogi részlegének nyomozói vizsgálódnak a városban. Holder széleskörűen tájékozódik, a helyi hatóságokkal is tárgyal, a helyi közösségek vezetőit is meghallgatja. Egymást követik a megmozdulások azóta, hogy augusztus 9-én egy rendőr lelőtt egy 18 éves, fegyvertelen, fekete fiút.
Michael Brown haláláról ellentmondóan számolnak be a szemtanúk, egyesek szerint Brown ellenállt, mások szerint már megadta magát, amikor hat golyót eresztett bele az intézkedő rendőr, aki különösebb ok nélkül állította meg az utcán sétáló fiút és barátját. A városba előbb az állami autópálya-rendőrséget rendelték ki, majd Jay Nixon, Missouri demokrata kormányzója a Nemzeti Gárda bevetését is elrendelte.
Fergusonban a szerdára virradó éjszaka sem telt incidens nélkül. Mintegy kétszáz tüntető maradt az utcán a kijárási tilalom ellenére, s ismét Molotov-koktélokkal dobálták a rendőröket, akik paprikasprayt - ezúttal nem könnygázt - vetettek be. Kedden újabb halálos kimenetelű incidens történt. Ferguson közelében egy bolti rabláshoz riasztották a rendőröket.
Sam Dotson, St. Louis rendőrfőnöke szerint egy fekete férfi energiaitalokkal a kezében fizetés nélkül akart távozni, majd késsel fenyegetőzött. A kiérkező rendőrök megadásra szólították fel, de a zavarodottan viselkedő fiatal afrikai-amerikai a késsel hadonászva feléjük rohant, és azt kiabálta: "Lőjetek le! Öljetek meg!" Egészen közel volt, amikor lőttek.
A férfit azonosították, a 25 éves Kajieme Powell nem a városba valósi, ott élő nagymamáját látogatta meg. A két rendőrt a vizsgálat idejére felfüggesztették. Arra, hogy miért nem volt elég sokkolóval ártalmatlanná tenni, a rendőrfőnök azt válaszolta: a kés halálos sebet ejthet, a rendőröknek jogukban áll megvédeni magukat.