A legmeglepőbb azonban mégis az, hogy a BKK olyan szerződést íratott alá az önkéntesekkel, amelyben kikötik: csak jó dolgokat mondhatnak a Bubiról.
Kedden, a Járókelők blogon jelent meg egy anonim Bubi-tesztelő levele, amelyben arról ír, hogy a BKK szerződése nem csupán azt köti ki, hogy engedélyük nélkül egy tesztelő sem adhat sajtónyilatkozatot vagy interjút, de kimondja a következőt is: "Felek rögzítik, hogy Tesztelőnek tartózkodnia kell minden olyan a MOL Bubi rendszerrel kapcsolatos megnyilvánulástól, amely a BKK és Budapest Főváros Önkormányzata jó hírét, társadalmi megítélését sértheti."
Minderre a BKK ügyfélszolgálatán kissé leegyszerűsítve úgy reagáltak, hogy "tilos a BKK-t fikázni". Az Index azon nyomban felkereste a BKK-t, kérdéseikre szerdán érkezett válasz: a közlekedési központ szerint "a szerződés hivatkozott pontja azt igyekszik elősegíteni, hogy a megfogalmazott vélemények hangneme minden esetben kulturált legyen".
Ha egy önkéntes megszegi a szerződés valamely pontját, az nem csupán a szerződés felmondásával jár, de a tesztelés "fizetségeként" lobogtatott féléves ingyen bérletnek is búcsút mondhat. Tehát szabad szidni a Bubit, de csak kulturáltan. Kérdés persze, hogy a BKK mit ért "kulturált" szidalmazás alatt - létezhet-e olyan nyilvánosan is közzétehető negatív tesztelői vélemény, amely nem sérti a Bubi atyjainak érzékenységét, és még ingyenbérlet is jár érte?