A Szomszédok voltak (Some Were Neighbors) című kiállítás nem csupán a tényeket mutatja be, a korabeli fotódokumentumokkal alátámasztva, hanem azt is kutatja, hogy mi vezette az egyszerű embereket arra, hogy atrocitásokat kövessenek el azokkal szemben, akikkel korábban békében éltek, elárulják, feljelentsék barátaikat, szerelmeiket, vagy pedig egyszerűen tétlenül nézték végig a szörnyűségeket. (A „neighbor” szó egyébként „felebarátot” is jelent.). A hangsúly itt nem a nyíltan „kollaboráns” hatóságokon van, hanem a II. világháború idején megszállt országok lakosságának önmagukból kifordult tagjain.
A kiállítás honlapján vallomásokat is olvashatunk az egykori vétkesek és a túlélő áldozatok részéről, amelyekből kiderült, hogy a félelem, a kapzsiság, a megalkuvás, az együttérzés hiánya döntő szerepet játszott abban, hogy sokan olyan döntéseket hoztak, amelyek ellenkeztek saját korábbi erkölcsi felfogásukkal, de akadnak olyanok is, akik később is meg voltak győződve arról, hogy helyesen cselekedtek. (http://somewereneighbors.ushmm.org/)
A múzeum a Büntetőjog Nemzetközi Napja alkalmából közel 70 év után hozzáférhetővé tette a háborús bűnökkel foglalkozó ENSZ-bizottsági archívumot.